Istorinės tiesos paieškos yra svarbiausias
1998 m. Lietuvos Respublikos Prezidento
įsteigtos Tarptautinės komisijos tikslas.

Istorinė tiesa leidžia atsakyti į jautrius
klausimus, iki šiol iškylančius žmonijai,
ir nugali moralines ir psichologines
kliūtis, stabdančias demokratinės ir
pažangios visuomenės kūrimą.
Rytoj, rugsėjo 23-iąją, per 200 Lietuvos mokyklų dalyvaus Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos paminėjime „Atminties kelias“
2014.09.22
Mokiniai ir mokytojai, dalyvaujantys iniciatyvoje „Atminties kelias“, kartu eis į žydų masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žmonės buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Lietuvoje tokių vietų yra daugiau nei 200.

Kviečiame Lietuvos bendrojo lavinimo įstaigas paminėti Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną – rugsėjo 23-iąją
2014.09.21
Švietimo įstaigų, organizuojančių Lietuvos žydų genocido aukų dienos paminėjimus, elektroninė registracija:

Artėjant Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienai – seminaras mokytojams apie toleranciją ir netoleranciją istorijoje
2014.09.18
Rugsėjo 16–17 d. Vilniuje vyko seminaras mokytojams „Tolerancijos sąvoka mūsų šalies istorijoje ir dabartyje“. Seminare dalyvavo 28 mokytojai iš visos Lietuvos.

Europos žydų kultūros paveldo dienos paminėjimas Kauno rajone
2014.09.15
Rugsėjo 12 d. Kauno rajono viešojoje bibliotekoje, įsikūrusioje Garliavoje, vyko renginys, skirtas Europos žydų kultūros paveldo dienai paminėti.

Naujienų archyvas

2014.03.10
Pakili nuotaika, džiugus klegesys, ryškiomis vėliavos spalvomis papuoštas gimnazijos kiemas.

2014.03.10
Tradiciškai visą savaitę prieš gražiausią Lietuvos šventę gimnazijoje vyko renginiai.

2014.02.01
„Nugalėsim – arba mirsim! “ – šie žodžiai, iškalti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono (LDK BDB) kieme, tapo š. m sausio 11 d. nakties šūkiu įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, iš įvairių Lietuvos miestų atvykusiems, susiruošusiems dalyvauti naktiniame žygyje, skirtam 1923 metų sausio 15-osios sukilimui, dėl kurio buvo išvaduota Klaipėda ir jos kraštas prijungtas prie Lietuvos.

2014.02.01
Dėkojame Komisijos organizacinei grupei už iniciatyvą ir kvietimą įsijungti į prasmingą veiklą. Nedidelis mūsų būrelis, tačiau norintis žinoti, dalyvauti, veikti atsiliepė į kvietimą kurti. Mes sukūrėme video spektakliuką "Anos Frank Dienorašti" ir tuo labai džiaugiamės.

2013.11.23
Nuvilnijo, nušurmuliavo Tolerancijai skirti renginiai Ariogalos gimnazijoje. Jau pirmadienio rytą mokiniai galėjo apžiūrėti didelę ir išsamią stendinę parodą „Po svetimu dangum“, skirtą Lietuvos tremtiniams ir politiniams kaliniams. Parodą iš LGGR tyrimo centro parvežė ir parengė istorijos mokytojas Andrius Bautronis.

2013.11.17
200 mokinių iš visos Lietuvos mokyklų Tolerancijos centrų, tarp jų ir 28 Ariogalos gimnazijos mokiniai bei Lietuvos žydų bendruomenės ir jaunimo atstovai nulenkė galvas prie tragiškai žuvusių Vilniaus gyventojų kapų.