Istorinės tiesos paieškos yra svarbiausias
1998 m. Lietuvos Respublikos Prezidento
įsteigtos Tarptautinės komisijos tikslas.

Istorinė tiesa leidžia atsakyti į jautrius
klausimus, iki šiol iškylančius žmonijai,
ir nugali moralines ir psichologines
kliūtis, stabdančias demokratinės ir
pažangios visuomenės kūrimą.
Švietimo darbuotojų delegacija iš Lietuvos dalyvavo 9-oje Tarptautinėje konferencijoje Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje
2014.07.17
Liepos pradžioje Lietuvos švietimo darbuotojų delegacija dalyvavo tarptautinėje švietimo apie Holokaustą konferencijoje Yad Vashem institucijoje, Jeruzalėje (Izraelis)

Apie Kauno gete kalėjusius žmones prisiminta renginyje Kauno choralinėje sinagogoje
2014.06.30
Birželio 26 dieną Kauno choralinėje sinagogoje vyko renginys, skirtas prisiminti Kauno geto istoriją. Kauno getas buvo likviduotas 1944 m. liepos mėnesį.

Kauno geto sunaikinimui skirtas renginys vyko Raudondvario pilyje
2014.06.18
Birželio 18 d. Raudondvario pilyje vyko renginys „Neužmiršti“, skirtas Kauno geto sunaikinimui atminti.

Seminaras mokytojams ir švietimo darbuotojams, dalyvausiantiems tarptautinėje stažuotėje Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje
2014.06.17
Birželio 17 d. Kaune vyko seminaras mokytojams ir švietimo darbuotojams, kurie 2014 m. vasarą dalyvaus seminare Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje.

Naujienų archyvas

2014.03.10
Pakili nuotaika, džiugus klegesys, ryškiomis vėliavos spalvomis papuoštas gimnazijos kiemas.

2014.03.10
Tradiciškai visą savaitę prieš gražiausią Lietuvos šventę gimnazijoje vyko renginiai.

2014.02.01
„Nugalėsim – arba mirsim! “ – šie žodžiai, iškalti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono (LDK BDB) kieme, tapo š. m sausio 11 d. nakties šūkiu įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, iš įvairių Lietuvos miestų atvykusiems, susiruošusiems dalyvauti naktiniame žygyje, skirtam 1923 metų sausio 15-osios sukilimui, dėl kurio buvo išvaduota Klaipėda ir jos kraštas prijungtas prie Lietuvos.

2014.02.01
Dėkojame Komisijos organizacinei grupei už iniciatyvą ir kvietimą įsijungti į prasmingą veiklą. Nedidelis mūsų būrelis, tačiau norintis žinoti, dalyvauti, veikti atsiliepė į kvietimą kurti. Mes sukūrėme video spektakliuką "Anos Frank Dienorašti" ir tuo labai džiaugiamės.

2013.11.23
Nuvilnijo, nušurmuliavo Tolerancijai skirti renginiai Ariogalos gimnazijoje. Jau pirmadienio rytą mokiniai galėjo apžiūrėti didelę ir išsamią stendinę parodą „Po svetimu dangum“, skirtą Lietuvos tremtiniams ir politiniams kaliniams. Parodą iš LGGR tyrimo centro parvežė ir parengė istorijos mokytojas Andrius Bautronis.

2013.11.17
200 mokinių iš visos Lietuvos mokyklų Tolerancijos centrų, tarp jų ir 28 Ariogalos gimnazijos mokiniai bei Lietuvos žydų bendruomenės ir jaunimo atstovai nulenkė galvas prie tragiškai žuvusių Vilniaus gyventojų kapų.