Istorinės tiesos paieškos yra svarbiausias
1998 m. Lietuvos Respublikos Prezidento
įsteigtos Tarptautinės komisijos tikslas.

Istorinė tiesa leidžia atsakyti į jautrius
klausimus, iki šiol iškylančius žmonijai,
ir nugali moralines ir psichologines
kliūtis, stabdančias demokratinės ir
pažangios visuomenės kūrimą.
Konferencija apie Joint organizacijos veiklą Lietuvoje praturtino žiniomis apie žydų bendruomenės gyvenimą Panevėžyje iki Antrojo pasaulinio karo
2014.11.18
Lapkričio 6 d. Panevėžyje, G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje, vyko konferencija apie Amerikos žydų labdaros organizacijos Joint (JDC) veiklos šimtąsias metines.

Kviečiame kartu paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną!
2014.10.30
Šiais metais, lapkričio 16-ąją minint Tarptautinę Tolerancijos dieną, kviečiame kurti Tolerancijos knygą. Tolerancijos knyga gali būti sudaryta iš tekstų, piešinių ar paveikslėlių! Visus, ketinančius prisijungti prie iniciatyvos, prašome užpildyti elektroninės registracijos anketą:

Aktyvūs mokytojai Kalvarijoje įgyvendina vietoje istorinę atmintį puoselėjančius edukacinius projektus
2014.10.29
Spalio 23 dieną Kalvarijos gimnazijoje vyko Tarptautinės komisijos sekretoriato įgyvendinamos švietimo programos pristatymas šio regiono mokytojams.

Kelios kartos kartu paminėjo 1951 metais spalio 2 dieną vykusią trėmimų operaciją „Ruduo“
2014.10.03
Spalio 2 dieną Vilniuje, Aukų gatvėje, prie paminklo nukentėjusiems nuo sovietinio okupacinio režimo, vyko renginys, skirtas prisiminti trėmimų operaciją „Ruduo“, kuri prasidėjo 1951 metais.

Naujienų archyvas

2014.03.10
Pakili nuotaika, džiugus klegesys, ryškiomis vėliavos spalvomis papuoštas gimnazijos kiemas.

2014.03.10
Tradiciškai visą savaitę prieš gražiausią Lietuvos šventę gimnazijoje vyko renginiai.

2014.02.01
„Nugalėsim – arba mirsim! “ – šie žodžiai, iškalti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono (LDK BDB) kieme, tapo š. m sausio 11 d. nakties šūkiu įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms, iš įvairių Lietuvos miestų atvykusiems, susiruošusiems dalyvauti naktiniame žygyje, skirtam 1923 metų sausio 15-osios sukilimui, dėl kurio buvo išvaduota Klaipėda ir jos kraštas prijungtas prie Lietuvos.

2014.02.01
Dėkojame Komisijos organizacinei grupei už iniciatyvą ir kvietimą įsijungti į prasmingą veiklą. Nedidelis mūsų būrelis, tačiau norintis žinoti, dalyvauti, veikti atsiliepė į kvietimą kurti. Mes sukūrėme video spektakliuką "Anos Frank Dienorašti" ir tuo labai džiaugiamės.

2013.11.23
Nuvilnijo, nušurmuliavo Tolerancijai skirti renginiai Ariogalos gimnazijoje. Jau pirmadienio rytą mokiniai galėjo apžiūrėti didelę ir išsamią stendinę parodą „Po svetimu dangum“, skirtą Lietuvos tremtiniams ir politiniams kaliniams. Parodą iš LGGR tyrimo centro parvežė ir parengė istorijos mokytojas Andrius Bautronis.

2013.11.17
200 mokinių iš visos Lietuvos mokyklų Tolerancijos centrų, tarp jų ir 28 Ariogalos gimnazijos mokiniai bei Lietuvos žydų bendruomenės ir jaunimo atstovai nulenkė galvas prie tragiškai žuvusių Vilniaus gyventojų kapų.