„Gyvybės medis“

Renginio data:2021.06.14
Vieta:Lietuvoje veikiančios bendrojo ugdymo įstaigos
Organizatorius:Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti

 Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigos kviečiamos paminėti Gedulo ir vilties dieną – birželio 14 – ąją pilietine iniciatyva „Gyvybės medis“.

 „Gyvybės medžio“ simbolis universalus simbolis, kurį galima sutikti įvairiose kultūrose, kartu šis  simbolis reiškia ilgaamžiškumą ir gyvybę. Buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, kaip tie medžiai, yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai. Todėl Gyvybės medį siūlome naudoti minėjimams kaip simbolį – kuomet istorija perduodama iš kartos į kartą, tarsi nuo medžio šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas.

 

Kviečiame kurti piešinius, plakatus ar instaliacijas su Gyvybės medžio simboliais. Taip pat mokiniai kviečiami kurti atvirukus, skirtus buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams. 

Ketinančius dalyvauti iniciatyvoje „Gyvybės medis“, skirtoje prisiminti prieš 80 metų prasidėjusius Lietuvos gyventojų trėmimus, kviečiame užpildyti elektroninę registraciją.

Norinčius pasidalinti mokinių sukurtais darbais ar akimirkomis iš renginių, prašome 1 -2 nuotraukas atsiųsti el. paštu istorinekomisija@gmail.com;

 

Informacija prieš renginį

Iniciatyvos aprašymas_Gyvybės medis
Informacija po renginio