Įvadinis seminaras mokytojams „Istorinės atminties takais“

Renginio data:2017.02.02
Vieta:Kupiškis, Jaunimo g. 2
Organizatorius:Tarptautinė komisija ir Kupiškio Povilo Matulionio progimnazija

Vasario 2 dieną Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje vyks įvadinis seminaras mokytojams „Istorinės atminties takais“. Seminaras skirtas pristatyti Tarptautinės komisijos sekretoriato įgyvendinamą švietimo programą „Švietimas apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymas“.

Vasario 2 dieną Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje vyks seminaras „Istorinės atminties takais“. Seminaras yra įvadinis, skirtas supažindinti su Tarptautinės komisijos sekretoriato įgyvendinama švietimo programa „Švietimas apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymas“.  Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas  pristatys Tarptautinės komisijos veiklą, papasakojo apie istorikų atliktus ir atliekamus tyrimus, analizuojamas istorines problemas. Švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė supažindins su metodinėmis rekomendacijomis „Kodėl, ko ir kaip reikia mokyti apie Holokaustą?“ bei leidiniu „Istorijos iš praeities“, kuriame pateikti žmonių atsiminimai apie Holokausto laikotarpį Lietuvoje. Seminare kviečiami dalyvauti ne tik mokytojai iš Kupiškio, bet ir Tolerancijos ugdymo centrų atstovai iš Panevėžio, Biržų miesto ir rajono mokyklų. Seminare bus prisimintos  žydų bendruomenės gyvenusios iki Antrojo pasaulinio karo, kalbama apie Lietuvos žydų kultūrą. Mokytojams bus papasakota apie  jidiš kalba, pristatytos Klezmerių dainos, kurias atliks Klezmer Klangen kolektyvas. Seminaro dalyviams bus pristatyta neseniai išleista knyga „Kupiškio žydų bendruomenė. Praeities ir dabarties sąsajos“.

Seminarą organizuoja Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos Tolerancijos ugdymo centras, Tarptautinės komisijos sekretoriatas bendradarbiaujant su Pasaulinio žydų kongreso tarptautiniu Jidiš kultūros centru Vilniuje. Seminaras taip pat skiriamas paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

Informacija prieš renginį

Seminaro Kupiškyje programa
Informacija po renginio