Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena – sausio 27 – oji

Renginio data:2017.01.27
Vieta:Balbieriškis, Klevų g. 10, Prienų r.
Organizatorius:Tarptautinė komisija ir Balbieriškio pagrindinė mokykla

Sausio 27 – ąją, Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, vyksta nacionalinė konferencija Tolerancijos ugdymo centrų bendruomenėms. Šiuo renginiu  siekiama pagerbti Holokausto aukas, sužinoti apie gyvenusius Lietuvoje žydus iki Antrojo pasaulinio karo, surasti jų gyvenimo istorijas bei prisiminti, jog Holokausto metu buvo sunaikinta beveik visa Lietuvos žydų bendruomenė.

Minint sausio 27-ąją – Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną – Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su Balbieriškio pagrindine mokykla  kviečia į nacionalinę mokyklų bendruomenėms skirtą konferenciją. Tradiciniu jau tapęs renginys organizuojamas šeštus metus. Šiemet moksleiviai renkasi Balbieriškio miestelyje, kuris iki Antrojo pasaulinio karo litvakams buvo žinomas kaip Balbirishok štetlas. Šios konferencijos tikslas – puoselėti istorinę atmintį, prisiminti klestėjusias  Lietuvos žydų bendruomenes, jų kultūrinį, ekonominį ir socialinį palikimą bei prisiminti jų tragišką lemtį Holokausto laikotarpį. Konferencijoje „Istorijas pasakoja daiktai“ bus parodyti mini spektakliai, meninės inscenizacijos, atkurtos išlikusių daiktų dėka, kurie perduodami iš kartos į kartą su istorijomis apie gyvenusius Lietuvoje žydus.

Sausio 27-oji yra viena iš Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvos mokyklų bendruomenėse visuotinai minimų istorinių datų. Šie paminėjimai yra sudėtinė dalis kompleksinės „Šveitimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“.         

Informacija prieš renginį

Informacija po renginio