Adolfo Ramanausko-Vanago gimtadienis buvo iškilmingai paminėtas Alytuje

Kovo 6 d. Alytuje buvo iškilmingai paminėtas Adolfo Ramanausko-Vanago 100-osios gimimo metinės. Šventinis renginys vyko miesto centre prie Laisvės Angelo paminklo bei Alytaus miesto teatre.

2018-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Adolfo Ramanausko-Vanago metais. Kovo 6 d., minint 100-ąsias Adolfo Ramanausko-Vanago gimimo metines, Alytaus miesto savivaldybė organizavo iškilmingą minėjimą prie Laisvės Angelo paminklo ir miesto teatre.

Iškilmingą renginį atidarė miesto meras Vytautas Grigaravičius, apie pilietiškumą, pareigas savo valstybei, žmonėms kalbėjo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktorius Virginijus Skroblas. Renginyje dalyvavo Adolfo Ramanausko-Vanago dukra – Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, svečiai iš Lietuvos Respublikos Seimo, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos bei kitų institucijų. Didžiausią renginio dalyvių dalį sudarė mokiniai iš Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos. Tarptautinės komisijos pirmininkas, Emanuelis Zingeris, savo kalba kreipėsi į mokinius: „svarbu turėti poziciją, atskirti gėrį nuo blogio ir blogiui priešintis. Būtent pokario pasipriešinimas sovietiniam okupaciniam režimui vėliau išaugino Sąjūdį, kuris galiausiai atvedė mus į Nepriklausomybę“. Adolfo Ramanausko-Vanago vardu pavadinta Alytaus gimnazija kasmet mini partizano gimimo dieną. Šių metų renginio atidarymui, gimnazija parengė literatūrinę–muzikinę kompoziciją apie partizaną Adolfą Ramanauską-Vanagą.