Alytaus ,,Sakalėlio“ mokyklos Tolerancijos ugdymo centras pradėjo įgyvendinti tris projektus

Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla teikė tris paraiškas Olgos Lengyel Institutui (TOLI) dėl finanasavimo ir visos paraiškos laimėjo!

Projektų temos: Holokausto istorija, Lietuvos žydų istorija ir žmonių likimai, kova su stereotipais, diskriminacija ir žmogaus teisių pažeidimais. Mokykla vykdys šiuos projektus: ,,Pažintis su žydų kultūra“, ,,Pasivaikščiojimas žydų muzikinio paveldo pėdsakais“, ,,Žydų miestelis“ (pratybos). Suplanuotos veiklos jau pradėtos įgyvendinti.

3c klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacijoje, kurią organizavo Lietuvos žydų draugija. Vaikai ne tik susidomėję klausėsi žydų tautos istorijos, bet ir ,,virtualiai” keliavo į žydišką virtuvę, kur susipažino su patiekalais, kurie gaminami Pesach (didžiausiai žydų pavasario šventei). Vaikai jau su nekantrumu laukia išvykos į ,,Beigelių krautuvėlę” Vilniuje, kur patys galės ne tik degustuoti žydiškus patiekalus, bet ir gaminti pynutes, vadinamas chalomis.

Muzikos pamoką apie žydų dainas 1a, 1c, 3a ir 4b klasių mokiniams vedė istorikas Donatas Puslys, pianistas Darius Mažintas ir operos dainininkas Rafailas Karpis. Jie priminė Alytaus žydų istoriją, dainavo dainas jidiš kalba. Mokiniams pažadėjo atsiųsti dainų natas ir pasiūlė kartu pakoncertuoti didžiojoje scenoje.

2c klasėje apsilankė mažasis „litvakas“, kuris supažindino mokinius su naujomis tarptautinio projekto, finansuojamo TOLI instituto „Žydų miestelis“ veiklomis, kurias atlikdami pamokų ciklo metu, sužinos apie žydų simbolius, kultūrą, papročius, tradicijas, išgyvenimus Holokausto metu Lietuvoje. Jau pirmojo užsiėmimo metu vaikai aiškinosi žodžius „Getas“, „Holokaustas“, „Genocidas“, „Štetlas“ , „Akmuo“ ,“Dovydo žvaigždė“, kūrė jiems  įdomiuosius klausimus, rebusus.

Mokiniai su nekantrumu laukia tolimesnių projekto veiklų: išvykų, edukacijų, pasivaikščiojimų po žydiškas Alytaus vietas.

TUC koordinatorė Vilma Žilionienė