Apie kalbėjimą Holokausto tema – istorikas Nerijus Šepetys

Birželio 8 dieną Vilniaus universiteto lektorius doc. dr. Nerijus Šepetys skaitė Lietuvos švietimo darbuotojams paskaitą „Kalbėjimai apie Holokaustą viešojoje erdvėje“.

Paskaitoje Lietuvos mokytojams bei muziejininkams istorikas Nerijus Šepetys analizavo viešumoje aptariamas tendencijas ir temas, susijusias su Holokausto tema. Pasak lektoriaus, didžiausia problema yra nekalbėjimas apie Holokaustą. Nerijus Šepetys dalyviams pristatė įdomų tyrimą, kurį atliko su savo studentais prieš 10 metų. Tyrimas buvo anoniminė įvairių gyventojų grupių apklausa apie netektis Lietuvos istorijoje, apie tam tikrų istorinių įvykių vertinimą. Lektorius pasidalino savo įžvalgomis apie tyrimo rezultatus, kurie taip pat buvo susiję ir su Holokausto Lietuvoje tema. Istorikas patarė mokytojams daugiau domėtis individualių žmonių istorijomis, gebant kritiškai vertinti ir sugebant išgirsti.

Paskaitoje nuotoliniu būdu dalyvavo 28 švietimo darbuotojai. Renginį organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas.

 

Doc. dr. N. Šepetys

Nuotrauka iš: https://www.if.vu.lt/studentams/destytoju-priemimo-laikas/79-lt/apie-fakulteta/struktura/katedros/istorijos-teorijos-ir-kulturos-istorijos/itki-katedros-darbuotojai/424-doc-dr-nerijus-sepetys