„Atminties kelio“ renginiai, pagerbiant Holokausto aukas ir prisimenat Vilniaus geto likvidavimą 1943 m. rugsėjo 23 d.

Rugsėjo 21 d. (ketvirtadienį) 12:30 val. Vilniuje, Rūdninkų aikštėje prasidės „Atminties kelio“ minėjimas ir eisena į Panerius. Renginys skirtas paminėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną ir Vilniaus geto likvidavimo 80-ąsias metines.

 

Daugiau nei dešimt metų vykstanti tradicinė pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ – tai kvietimas mokytojams ir mokiniams bei visiems geros valios žmonėms, prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Lietuvoje tokių vietų yra daugiau nei 200.

Rūdninkų aikštėje „Atminties kelio“ renginys prasidės rugsėjo 21 d. 12:30 val.

Eisena iš Rūdninkų aikštės į Vilniaus geležinkelio stotį prasidės apie 13:45 val., o 14:30 eisenos dalyviai vyks traukiniu iki Panerių ir tęs eiseną iki Panerių memorialo.

15:00 val. minėjimas Paneriuose, prie paminklo Holokausto aukoms.

Kviečiame dalyvauti!

Informacinis video: https://www.youtube.com/watch?v=8WxOIeIbcZo.

 

Visoje Lietuvoje, bendrojo ugdymo mokyklos ir Tolerancijos ugdymo centrai, organizuos Lietuvos žydų genocido aukų dienos paminėjimus, kurie vyks rugsėjo 21 – 22 dienomis.

 

Pilietinę inciatyvą „Atminties kelias“ inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Renginys Vilniuje organizuojamas bendradarbiaujant su Tarptautine Gyvųjų maršo organizaciją (International March of the Living).