Edukacinis pažintinis istorijos-etikos projektas „Išlikę istorijoje“ ir kitokia pamokos forma

Gegužės 30 d. Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro 9 ir 10 klasių mokiniai (I a ir II b gimnazijų klasių) lankėsi Vilniuje vietose, menančiose Holokausto istoriją.

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokiniai lankėsi Vilniuje pagal įgyvendinamą gimnazijoje edukacinį pažintinį projektą „Išlikę istorijoje“. Tai kasmetinis, jau kelintus metus įgyvendinamas Tolerancijos ugdymo centro mokytojų Meilės Platūkienės ir Giedrės Škarnulienės projektas, siejantis du mokomuosius dalykus: istoriją ir etiką.

Atvykus į Vilnių, pirmiausia buvo aplankytas Panerių memorialas. Mokiniai buvo supažindinti su šios vietos istorija Antrojo pasaulinio karo metais, kurioje nužudyti  žydai, lenkai, lietuviai bei  sovietinės Rusijos kariai – karo belaisviai. Aplankę masinių žudynių vietą Paneriuose, mokiniai vyko į Vilniaus senamiestį, kuriame susipažino su Vilniaus geto (didžiojo ir mažojo) istorija. Projekto dalyviai apsilankė geto gyventojų slėptuvėje („malinoje“), įrengtoje Žydų kultūros ir informacijos centre.

Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro projekto dalyvius lydėjo ir gyvenusių Antrojo pasaulinio karo metu žmonių istorijas pristatė Ingrida Vilkienė, Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė.