Europos žydų kultūros diena Tirkšliuose

Rugsėjo 9 d., sekmadienį, Tirkšliuose vyko Žydų kultūros dienai skirti renginiai. Juose prisiminėme šiame miestelyje gyvavusią žydų bendruomenę, susipažinsime su šios tautos papročiais, tradicijomis. Šių metų Žydų kultūros dienos tema – „Pasakojimai“.
Tirkšlių kultūros centre vyko Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos moksleivių sukurto filmuko apie praėjusių metų Europos žydų kultūros dienų renginio Pikeliuose dalyvę Juzefą Statkutę pristatymas (vadovai – mokytojai Silva Paulauskienė ir Algirdas Vilkas). Mažeikių Gabijos gimnazijos tolerancijos centro vadovės Rima Skrodenytė ir Regina Dirginčienė skaitė pranešimą apie Tirkšlių miestelio žydų bendruomenę. Vėliau prasidėjo Kauno teatro klubo spektaklis „Shallom, Bellissima“ (režisierė Ina Pukelytė) ir susitikimas su spektaklio heroje Bella Shirin.
Žydų kultūros dienai skirtus renginius organizavo Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius, kartu su Tirkšlių kultūros centru. Renginys nemokamas, juos finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos ir Mažeikių rajono savivaldybė.