Filmo apie Holokaustą išgyvenusią Fanią Brancovskają premjera

Gegužės 16 dieną Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre vyko filmo „Fanios Brancovskajos istorija – mes išlikome žmonėmis“ premjera bei susitikimas su vienu iš filmo kūrėjų – Frederik Drachinsky, Tarptautinės studijų apie Holokaustą mokyklos Yad Vashem (Izraelyje) švietimo programos koordinatoriumi. Šis filmas buvo sukurtas 2015 metais Yad Vashem iniciatyva.

Jame pasakojama vilnietės Fanios Brancovskajos, išgyvenusios Holokaustą, gyvenimo istorija. Filmas skirtas Izraelio ir Lietuvos visuomenėms, švietimo darbuotojams bei žmonėms, besidomintiems istorija, suvokiantiems istorinės atminties svarbą ir Holokausto temos reikšmę. Filmo peržiūroje dalyvavęs Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon sakė, jog Fania Brancovskaja jam yra pozityvaus žmogaus pavyzdys, kuri net sulaukusi 94 metų amžiaus yra aktyvi, visuomet užimta, veda ekskursijas, susitinka su mokytojais ir mokiniais bei perduoda žinią apie tai, kas nutiko Holokausto metu Lietuvoje daugiau nei prieš septyniasdešimt metų.

Filmo premjerą organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas kartu su Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi bei Yad Vashem – Tarptautine studijų apie Holokaustą mokykla.