Filmo „JAV ir Holokaustas“ peržiūra, minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

Sausio 31 d. JAV ambasada Lietuvoje kartu su Amerikos skaitykla Nacionalinėje bibliotekoje pristatė dokumentinį filmą „JAV ir Holokaustas“ (rež. Ken Burns).

Dokumentiniame filme „JAV ir Holokaustas“ nagrinėjamas Hitlerio ir nacizmo įsigalėjimas Vokietijoje, antisemitizmo augimas, Jungtinių Amerikos Valstijų visuomenės reakcija į nacių politiką iki Antrojo pasaulinio karo bei reakcija į Europoje vykusį Holokaustą.

Į filmo peržiūrą susirinko mokiniai su mokytojais iš Vilniaus Naujamiesčio mokyklos bei Lavoriškių ir Riešės gimnazijų. Renginio dalyvius pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Kara C. McDonald ir Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein. Po filmo peržiūros vyko filmo aptarimas, diskusija su Vilniaus regiono vidurinių mokyklų moksleiviais. Diskusiją moderavo Nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė, o pašnekovės buvo  Ingrida Vilkienė, Tarptautinės komisijos švetimo programų koordinatorė ir visuomenininkė Vanesa Ražinskytė iš Vilniaus universiteto.

Renginį, skirtą Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai organizavo Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje, bendradarbiaujant su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.