Filmo „Nana“ peržiūra ir diskusija su Lietuvos mokytojais ir mokiniais

Balandžio 1 d. Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas bendradarbiaudamas kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje organizavo filmo „Nana“ peržiūrą bei diskusiją su Lietuvos mokytojais ir mokiniais, kurie dirba Tolerancijos ugdymo centruose.

Renginyje kartu su mokytojais dalyvavo ir mokiniai bei švietimo darbuotojai iš Izraelio ir Lenkijos. „Nana“ – tai dokumentinis filmas apie Holokaustą išgyvenusią Maryla Michalowski-Dyamant. Ji gimė 1919 metais Bedzine, Lenkijoje. Maryla išgyveno nacių okupaciją; ji kalėjo trijose koncentracijos stovyklose: Ravensbriuko, Malchow ir Aušvico. Marylos išgyvenimai pristatomai per tris kartas: Marylą (močiutė, išgyvenusi Holokaustą), jos dukra Alice ir anūkė, filmo režisierė ir kartu dalyvavusi filme – Serena Dykman.

Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist ir JAV ambasados atstovė Holokausto klausimais –  Cherrie Daniels. Po filmo peržiūros, į diskusiją įsijungė Serena Dykman. Režisierė atsakė į klausimus apie filmą, jos santykius su senele, senelės ilgą gyvenimo kovą prieš netoleranciją, bendravimą su jaunąja karta. Pasak JAV ambasadoriaus Lietuvoje Robert S. Glichrist: „Marylos gyvenimas yra ir įkvėpimas, ir veiksmingas pavyzdys kaip vienas žmogus gali kovoti su neteisybe. Jos gyvenimo istorija yra pamoka mums visiems. Tai ypač aktualu Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadai Vilniuje, dirbančiai kartu su Tarptautine komisija organizuojant Lietuvoje švietimo veiklą apie Holokaustą. Lietuvos mokytojai atlieka svarbų vaidmenį perduodant šią svarbią misiją.“

Renginyje dalyvavo daugiau nei 100 mokinių, mokytojų ir švietimo darbuotojų.