Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai skaitė pranešimą mokinių konferencijoje „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“

Balandžio 12 d. vyko Klaipėdos universiteto 5-oji respublikinė mokslinė mokinių konferencija „Tolerantiška mokykla – saugi visuomenė“. Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokiniai – Erika Greivytė ir Henrikas Sadauskas – pristatė pranešimą „Darbas vasarą: prarastos iliuzijos, įgytas savarankiškumas ar ateities karjeros pamatai?“. Mokiniai savo darbe siekė ištirti, kaip darbiniuose santykiuose laikomasi JTO Vaiko teisių konvencijos 32 str. nuostatų (valstybės dalyvės pripažįsta vaiko teisę būti apsaugotam nuo ekonominio išnaudojimo…). Mokiniai teigė, kad dalyvavimas darbo rinkoje sustiprina socialinius įgūdžius, padeda pasitikrinti tinkamumą numatomai karjeros sričiai. Tačiau atlikus tyrimą, pabendravus su Darbo biržos ir Valstybinės darbo inspekcijos atstovais konstatuota, kad dažniausi asmenų iki aštuoniolikos metų įdarbinimo, darbo ir profesinio parengimo organizavimo tvarkos, vaikų įdarbinimo sąlygų aprašo pažeidimai – darbas po 22 val., viršvalandžiai, darbas neturint tėvų sutikimo ir nelegalus darbas. Tai tiesioginis JTO Vaiko teisių konvencijos 32 str. nuostatų pažeidimas.

Vertinimo komisija šį darbą apibūdino kaip mokslišką, originalų, išsamų ir apdovanojo geriausio 2018 m. pranešimo nominacija.

Mokinius ruošė etikos mokytoja Ilma Agajan.