Gedulo ir vilties diena IX forto muziejuje. Projektas „Atvirukai tremtiniams“ ir meninis vakaras „Birželio sodas“

2022 m. birželio 14 d., Kauno IX forto memorialiniame komplekse paminėta Gedulo ir vilties diena.

 

Prie muziejaus organizatorių inicijuoto renginio prisijungė ir Kauno Veršvų gimnazijos bendruomenė. Dailės mokytoja Nelė Jurgelionienė, etikos mokytoja Ginta Junelienė, istorijos mokytoja Diana Murauskienė gimnazijos 7 – 10 kl. moksleiviams pristatė IX forto muziejaus darbuotojų iniciatyvą / projektą „Atvirukai tremtiniams“, konsultavo juos tremties tema, kuri šiemet buvo pavadinta „Žydėjimu“. „Pavasaris ir vasara – tie metų laikai, kai gamta suveši ir ima džiuginti įvairiaspalviais žiedais. Visgi skleistis, žydėti gali ne tik gamta, bet ir vertybės – gėris, gyvybė, meilė, tvirtybė…“ – taip projekto temą balandžio mėnesį pateikė IX forto renginių organizatorė Karolina Jurevičiūtė.

Gražiausių darbų autoriai birželio 14 d. dalyvavo susitikime su tremtiniais, diskutavo, klausė tremtinių liudijimų ir įteikė savo rankų darbo atvirukus. Dalį atvirukų pamatyti galima virtualioje parodoje „Težydi…“: https://www.9fortomuziejus.lt/tezydi/.

Antroje renginio dalyje / meniniame vakare „Birželio sodas“ buvo pagerbtos trėmimų aukos, skambėjo jautrūs Veršvų gimnazijos Teatro studijos mokinių žodžiai, jų suprasti, išjausti ir perteikti jausmai, siunčiami žinute: „Branginkime tai, ką turime brangiausio – tai Laisvę ir Tėvynę. Meninė kompozicija „Kur slenka dienos pilkos“ mokytojų Gintos ir Dianos buvo parengta pagal Rūtos Šepetys „Tarp pilkų debesų“ bei Rimvydo Racėno „Į mielą šalį Lietuvą“ knygas. Tai unikalios istorijos, pasakojančios apie skaudžias mūsų šalies žmonių patirtis, sovietinės okupacijos metais išgyventas Sibiro platybėse.

Dėkojame IX forto muziejaus darbuotojams už pasitikėjimą, organizuotas edukacijas, palaikymą, buvusioms gimnazijos mokinėms Faustai Junelytei bei Julijai Stankevičiūtei už skirtą laiką ir asmeninį indėlį įgyvendinant meninę programą.

Birželio sodas: meninis vakaras: https://www.facebook.com/9fortomuziejus/videos/2910816965890535.

 

Diana Murauskienė,

istorijos mokytoja, TUC koordinatorė

Kauno Veršvų gimnazija

 

Nuotraukų autorė Vilma Karvelienė