Gedulo ir vilties diena – Lietuvos gyventojų trėmimams 1941 m. paminėti skirta iniciatyva „Vilties aitvaras“

Birželio 14 d. Lietuvoje bus minima Gedulo ir vilties diena.  Tarptautinės komisijos sekretoriatas šiais metais inicijuoja organizuoti paminėjimus pavadinimu „Vilties aitvaras“.

Kasmet minėjimui siūlomas minėjimo simbolis, kurį mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos renginiuose naudodavo labai išradingai. Šiemet Gedulo ir vilties dienos minėjimas bus kitoks. Tačiau visi mokytojai ir švietimo darbuotojai kviečiami organizuoti paminėjimus (įvairiomis formomis ir būdais). Minint Gedulo ir vilties dieną mokiniams priminti apie Lietuvos gyventojų trėmimą iš tėvynės, apie tremtinių ir politinių kalinių gyvenimą atšiauriose Sibiro vietose, apie kasdienę moralinę kovą dėl išlikimo, apie alkį, badą bei apie viltį išgyventi ir sugrįžti į Lietuvą.

2020 m. Gedulo ir vilties dienos iniciatyva – „Vilties aitvaras“. Aitvaro simbolį siekiama susieti su vilties idėja. Aitvaras simbolizuoja laisvą plazdenimą ore, tačiau yra pririštas prie virvelės ir negali skristi kur norėtų. Žmonės tremtyje savo turėtas viltis turėjo giliai slėpti savyje, nes viltys ir svajonės, kaip ir žmonės, neturėjo svarbiausio dalyko – laisvės.

Tarptautinės komisijos sekretoriatas nuo 2004 metų, kasmet, kviečia bendrojo ugdymo įstaigas prisiminti šią datą ir organizuoti paminėjimus vietos bendruomenėse, Lietuvos miestuose ir miesteliuose.