Gyvos istorijos pamokos renginyje „Su Lietuva širdy“

Kaip ir kasmet, pirmą rugpjūčio mėnesio šeštadienį, Ariogalos Dubysos upės slėnyje vyko Lietuvos Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos organizuotas sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Tai jau 27-us metus vykstantis renginys, kuriame dalyvauja ne tik išgyvenusieji tremtis, lagerius, bet į kurį atvyksta įvairūs žmonės: politikai, švietimo darbuotojai, istorikai, kariškiai, jauni žmonės ir visi tie, kuriems svarbi istorinė atmintis.

Jau kelintus metus mokytojai iš įvairių Lietuvoje veikiančių Tolerancijos ugdymo centrų dalyvavo renginyje Ariogaloje. Tarptautinės komisijos sekretoriato paskatinti, kartu su sekretoriato atstovais bei kitais renginio svečiais dalyvavo eisenoje į Dubysos slėnį. Tolerancijos ugdymo centrų mokytojai susipažino su paroda apie krepšinį sovietų lageriuose, dalyvavo Tarptautinės komisijos istoriko Arvydo Anušausko knygos pristatyme bei filmo „Emilija iš laisvės alėjos“ peržiūroje.

Tarptautinės komisijos sekretoriatas džiaugiasi, kad vis gausesnis mokytojų būrys kasmet atvyksta į labai gražų, pilietiškumą ir istorinę atmintį skiepijantį renginį. Tarptautinės komisijos sekretoriatas dėkoja Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai už kvietimą dalyvauti bei Ariogalos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centrui už bendradarbiavimą ir pagalbą sukviečiant į Ariogalą Lietuvos mokytojus.