Kalvarijos gimnazijos TUC mokiniai dalyvavo Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus edukacinėse programose

Spalio mėnesį net 2 Kalvarijos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokinių grupės dalyvavo Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus edukacinėse programose.

 

Spalio 20 d. Kalvarijos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokinių grupė lankėsi Vilniuje. Trisdešimt penki 9 klasės mokiniai lankėsi Vilniuje, vizito metu „keliavo laiku“ ir erdvėse, ir istorijose, ir patirtyse. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Samuelio Bako muziejuje dalyvavo edukacijoje ,,Viena diena Viešpačiui…“ kur sužinojo, kada ir kodėl švenčiamas šabas, kaip jam ruošiamasi ir kaip jis švenčiamas, ar yra kas nors bendro tarp šabo ir sekmadienio, kas ir kodėl draudžiama šabo dieną. Pristatytos šventės ištakos, etapai, tradiciniai valgiai. Mokiniai susipažino su muziejaus eksponatais, aptarė jų paskirtis, ragavo tradicinės šabo duonos – chalos, gėrė vynuogių sultis. Holokausto ekspozicijoje mokiniai dalyvavo edukacijoje anglų kalba „Holokaustas Lietuvoje“, kurią vedė savanoris iš Austrijos ,,Gedenkdienst“ organizacijos. Aplankė specialią audiovizualinę ekspoziciją – slėptuvę „Maliną“.

Spalio 26 d. gimnazijos 42 mokiniai iš 7 – 8 klasių lankėsi Samuelio Bako muziejuje ir dalyvavo edukacijoje „Viena diena Viešpačiui…“ bei Holokausto ekspozicijoje „Holokaustas Lietuvoje. Misijos“. Edukacijos metu mokiniai pagilino ir pasitikrino savo suvokimą bei žinias apie vieną tragiškiausių moderniosios Lietuvos istorijos įvykių – nacių okupacijos metais šalyje vykdytas žydų žudynes. Grupėse atlikdami specialias „misijas“ mokiniai ne tik ieškojo atsakymų į konkrečius klausimus muziejaus ekspozicijoje, bet trumpam ir patys tapo istorijos pasakotojais – išsirinktus eksponatus pristatė savo bendraklasiams.

Projektą, kuris skirtas mokinių iš Lietuvos regionų pažinčiai su Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus edukacinėmis programomis, organizavo Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus kartu su partneriais: Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje bei Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.