Kalvarijos gimnazistai viešėjo Švedijos ambasadoje ir Samuelio Bako muziejuje

Spalio 13 d. Kalvarijos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokiniai praleido dieną Vilniuje, kur lankėsi Švedijos Karalystės ambasadoje ir Samuelio Bako muziejuje.

 

Kalvarijos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokinių apsilankymas Vilniuje įvyko Švedijos Karalystės ambasados iniciatyva, bendradarbiaujant su Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejumi ir Tarptautinės komisijos sekretoriatu. Švedijos Karalystės ambasada Lietuvoje atidarė parodą „Atmink/Reaguok“ Samuelio Bako muziejuje.

Kalvarijos gimnazijos 35 mokinių grupė kartu su Tolerancijos ugdymo centro koordinatore, istorijos mokytoja Arūne Vaičiūnaite – Levuškiniene ir istorijos mokytoja Daura Jonyliene lankėsi Švedijos Karalystės ambasadoje, dalyvavo pažintiniame ture „Samuelio Bako keliu“ Vilniaus senamiestyje bei susipažino su paroda „Atmink/Reaguok“ Samuelio Bako muziejuje.

Atidarant parodą, Švedijos Karalystės ambasadorė J. E. Inger Linea Buxton sveikinimo kalboje mokiniams akcentavo, kodėl atidaroma tokia paroda ir kodėl svarbu kalbėti apie antisemitizmą, nepakantumą, kurio galima sutikti socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje bei kitose informacijos priemonėse. Ambasadorė taip pat pabrėžė, jog šie klausimai yra svarbūs globaliai, nes kaip tik spalio 13 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Tarptautiniame Malmės Holokausto atminimo ir kovos su antisemitizmu forume, kuriame buvo aptariami antisemitizmo, priešiškumo kitam/kitokiam klausimai.

Po parodos atidarymo vyko mokinių diskusija parodos „Atmink/Reaguok“ tema, kurią moderavo Markas Zingeris.