Kauno žydų religinė bendruomenė organizavo padėkos renginį „Micvot. Už gerus darbus“

Rugsėjo 14 dieną Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje vyko padėkos renginys „Micvot. Už gerus darbus“, skirtas pagerbti asmenis ir organizacijas už jų indėlį į Lietuvos žydų kultūrą ir paveldo išsaugojimą.

Renginyje skambėjo žydiškos dainos, kurias atliko operos solistas Rafailas Karpis, o jam akompanavo pianistai Darius Mažintas bei Natanas Bairakas. Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas pasakojo, kad idėja padėkoti šalia esantiems kilo iš judaizmo religinių raštų. Talmude žodis „micvot“ reiškia gerą darbą, kuriuo reikia pasidžiaugti, o jį atlikusį asmenį pagirti ir apdovanoti.

„Susidomėjimas Lietuvos žydų kultūra didėja. Valstybės institucijos, savivaldybės ir pavieniai asmenys deda daug pastangų, siekdami įprasminti žydų istorines vietas ir išsaugoti paveldą, todėl tai tik pradžia – mes nenustosime dėkoti ir ateityje.“ – kalbėjo M. Bairakas.

Atminimo medaliais už nuopelnus žydų kultūrai buvo apdovanotas Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas, LR Vyriausybės patarėja, paveldosaugininkė Diana Varnaitė, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas, architektė Violeta Beigienė, verslininkas Valensas Glinskis, advokatė Ina Kurauskienė, žydų kultūros tyrinėtojos A. Gutermanaitė ir I. Stepukonienė, aktorius Egidijus Stancikas, Kultūros paveldo departamentas, Kultūros infrastruktūros centras bei kiti asmenys ir organizacijos.

Daugiau apie renginį galite skaityti dienraščio „Kauno diena“ ir Kauno rajono savivaldybės straipsniuose.

Akimirkos iš renginio:

      Kauno rajono savivaldybės nuotraukos