Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje vyko respublikinė mokinių konferencija „Atmintis“

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje 2023 metų balandžio 28 dieną vyko respublikinė mokinių konferencija „Atmintis“, kurią organizavo gimnazijos anglų kalbos mokytoja – metodininkė Laima Ardavičienė.

 

Šios konferencijos dalyviai dalijosi savo surinktomis žiniomis apie žydų tautą ir jos likimą Pasaulinių karų metu bei projektais, atliktais atminti žydų bendruomenę prieš genocidą Kėdainių rajone ir kituose miestuose.

Konferencijos dalyvius pasveikino Kėdainių meras Valentinas Tamulis, Kėdainių krašto muziejaus vadovas Rimantas Žirgulis bei gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis. Pranešimus skaitė Ben-Tsion Klibansky, Audronė Pečiulytė. Dalyvavo moksleiviai ir jų mokytojai iš įvairių mokyklų ir miestų: Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos, Kėdainių r. Akademijos gimnazijos, Kėdainių r. Šėtos gimnazijos, Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos, Kėdainių ,,Ryto” progimnazijos, Kėdainių šviesioji gimnazijos, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos ir lektorė – muziejaus „Dingęs štetlas“ vyriausioji kuratorė Milda Jakulytė–Vasil.

Nors žydų bendruomenės Kėdainiuose ir nebėra, tačiau yra daug likusių ženklų apie jų egzistenciją ir likimą. Prisimenant istoriją yra labai svarbu pagerbti neteisingų ir žiaurių istorinių įvykių aukas ne tik tam, kad parodytume, jog prisimename, bet ir tam, kad istorija nesikartotų. Kalbėdami apie žydus, jų šeimas ir tradicijas, bei jų likimą mes tai užtikriname istorijos išlikimą bei plečiame jaunų žmonių, kurie žino apie tai, ratą.

Skelbdami konferencijos rezoliuciją, pakvietėme konferencijos dalyvius prisijungti prie tarptautinės iniciatyvos „Daffodil Project“.

 

Ieva Paškevičiūtė

IVa kl. mokinė, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija