Kėdainių krašto muziejus įgyvendino tarptautinį projektą „Praeitis bendrai ateičiai“

2016–2017 m. Kėdainių krašto muziejus kartu su partneriais iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos įgyvendino projektą „Praeitis bendrai ateičiai“. Projektas skirtas prisiminti XX a. istoriją, Antrąjį pasaulinį karą ir pokario laikotarpį, skaudžiai palietusį visas minėtas šalis. Projekte dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Kėdainių,  Rėzeknės (Latvijos) ir Seinų (Lenkijos). Dalyviai rinko informaciją, užrašė dar gyvų liudininkų atsiminimus, juos analizavo ir paruošė viešinimui.

Projekto baigiamasis renginys-konferencija vyko birželio 16 d. Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre. Renginyje buvo pristatyti projekto rezultatai, skaitomos paskaitos apie analizuotą projekto metu laikotarpį. Konferenciją užbaigė meninis rašytojo ir publicisto Arkadijaus Vinokuro pasirodymas „Misteris Arkadas ir Holokaustas“.

Po konferencijos visiems dalyviams buvo pristatyti nauji viešojo meno objektai Kėdainiuose, kurie gimė šio tarptautinio projekto įgyvendinimo metu.

Kėdainių krašto muziejaus Tolerancijos ugdymo centras įgyvendino tarptautinį projektą pagal Europos Sąjungos programą „Europa piliečiams“.