Klaipėdos „Žemynos“ gimnazistai lankėsi buvusioje nacių koncentracijos stovykloje Aušvice

Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokiniai jau trečius metus dalyvauja respublikiniame projekte „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“. Šiemet šio projekto rezultatas buvo Tolerancijos ugdymo centro atstovų išvyka į buvusią nacių koncentracijos stovyklą.

Gegužės mėnesį Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijoje lankėsi savanoris Theo Krausz, atstovaujantis Austrijos „Gedenkdienst“ organizaciją (liet. Atminties taryba) ir savanoriaujantis Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje.  Jis vedė dvi pamokas gimnazistams: pristatė Holokausto istoriją Lietuvoje ir organizavo diskusiją apie nusistovėjusius stereotipus bei žmogaus teises. Lektoriaus šiltas ir betarpiškas bendravimas sužavėjo mokinius ir paskatino mokytojus organizuoti kelionę į Aušvicą.

Gegužės mėnesį „Žemynos“ gimnazijos mokiniai keliavo maršrutu „Klaipėda – Krokuva – Zakopanė – Velička – Aušvicas – Klaipėda“. Kelionės tikslas – ne tik susipažinti su kaimyninės Lenkijos istorija ir kultūra, bet ir lavinti užsienio kalbų, bendravimo, etikos įgūdžius. Paskutinė išvykos diena buvo skirta Osvencimui, nedideliam miesteliui, kuris pasaulyje geriau yra žinomas vokišku Aušvico pavadinimu dėl nacių įkurtos didžiausios žmonių naikinimo stovyklos. Aušvicos ir Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklose iš viso buvo nužudyta 1,3 mln. žydų ir kitų tautybių žmonių.

Kasmetinį projektą „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“ Klaipėdos „Žemynos“ gimnazijoje inicijuoja Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Ilona Krasauskienė ir mokytojos Daiva Leskauskienė ir Aušra Litvinienė.