Konferencija Lavoriškėse minint Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimą

Kovo 9 dieną, Vilniaus r. Lavoriškių gimnazijoje vyko respublikinė mokinių konferencija, skirta prisiminti Lietuvos istorijos įvykius bei paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Kovo 11–ąją.

 

Į Lavoriškių gimnazijos bendruomenės konferenciją „Autostrada Vilnius – Klaipėda: 700 metų istorijos“ atvyko dalyviai iš septynių bendrojo ugdymo įstaigų.
Atidarant konferenciją, Lavoriškių gimnazijos direktorė Ramunė Katinauskienė pasidžiaugė, jog šis renginys vyksta jau septintus metus ir net pandemijos metu konferencija vyko, tiesa, nuotoliniu būdu. Konferencijos dalyviai – mokiniai – pristatė temas, susijusias su įvairiais Lietuvos istorijos laikotarpiais: Buivydiškių pagrindinės mokyklos mokinys Martynas Krasuckis žaismingai ir šmaikščiai paruošė pranešimą „Lietuvos valdovai penktoko akimis“, o mokiniai Vytė Grincevičiūtė ir Ugnius Grigaravičius iš Sasnavos pagrindinės mokyklos parengė pristatymą „Pavogta mergaitė“ apie išgelbėtą iš Kauno geto žydų mergaitę Ruth – savo pranešimą baigdami tokiais žodžiais: „lengva būti žmogumi taikos metu ir visai kas kita, kai aplinkui „dega pasaulis“.
Renginyje nemažai pranešimų buvo apie Baltijos kelią, Sąjūdį, 1991 metų Sausio 13–osios broliją – Lietuvos parlamento gynėjus. Taip pat mokiniai buvo paruošę pristatymus apie Klaipėdos sukilimą, tautines mažumas, pokario rezistencines kovas ir konkrečių partizanų, kaip partizanės Aguonos, likimus.
Renginyje viešėjęs Lietuvos kariuomenės strateginės komunikacijos departamento atstovas, majoras Donatas Mazurkevičius įvertino raiškiausiai kalbėjusius mokinius, pagyrė dalyvius už drąsą ir aktyvumą bei tuo pačiu svečias iš kariuomenės akcentavo, jog tokios konferencijos visiems yra labai svarbios, nes „pirmoji ir viena svarbiausių institucijų valstybėje yra mokykla“.
Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė pasidžiaugė konferencijoje pristatytų temų įvairove bei tuo, kad į Lavoriškėse vykusį renginį atvyko atstovai iš kitų Tolerancijos ugdymo centrų. Renginyje dalyvavo mokiniai su mokytojais iš Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinės mokyklos, Buivydiškių ir Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinių mokyklų, Eitminiškių gimnazijos ir šios gimnazijos Ažulaukės skyriaus bei konferencijos šeimininkai – Lavoriškių gimnazijos atstovai.

Konferenciją organizavo Lavoriškių gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras, bendradarbiaujant su Tarptautinės komisijos Sekretoriatu.