Konferencija mokyklų bendruomenėms, minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną

Rugsėjo 22 d., Kuliuose (Plungės r.) vyko konferencija „Žydų bendruomenės reikšmė miestelių raidai ir gyvybingumui“

 

Konferencija, organizuota Kulių muziejaus darbuotojų, buvo skirta Kulių, Plungės r. Tolerasncijos ugdymo centrų bendruomenėms: mokiniams ir mokytojams. Pranešimus skaitė Ingrida Vilkienė, Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė, Eugenijus Bunka – Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondo direktorius, Gintautas Ramonas, Plungės r. savivaldybės paveldosaugininkas, istorikė Zuzana Jankevičienė bei istorijos mokytojas iš Kulių – Kazimieras Garasimavičius.

Po pranešimų pristatymų, vyko atminimo paminklų, skirtų Kulių žydų sinagogai ir iš Kulių kilusiam rabinui Joseliui Šliomei Kaganemanui, atidengimo ceremonija. Pasak renginyje viešėjusio svečio, Eugenijaus Bunkos, Kuliuose gimęs Kaganemanas buvo žymus ne tik tuo, jog studijavo Panevėžio ješivoje, bet išvykęs į Izraelį – Panevėžio vardo ješivą sukūrė „pažadėtoje žemėje“, jo vardu yra ir pavadinta gatvė Tel Avive.

Po atminimo paminklų atidengimo Aušros gatvėje, mokiniai iš įvairių mokyklų dalyvavo filmo „Dėdė Chatzkelis“ peržiūroje bei vyko menininko Jakovo Bunkos darbų pristatymas „Kultūros virenėje“.

Renginį, skirtą Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai paminėti, organizavo Plungės r. Kulių kultūros centras su Kulių muziejumi bei Kulių gimnazija.