Laisvės gynėjų dienos paminėjimas Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje

Penktadienis Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje prasidėjo dalyvavimu respublikinėje pilietinėje iniciatyvoje „Pergalės šviesa”.

Mokyklos languose sužibo Sausio 13-osios aukų atminimui uždegtos žvakelės, o pirmoji pamoka prasidėjo Laisvės gynėjų dienos paminėjimu. Vėliau 6a ir 7a klasių mokiniams vyko atvira integruota istorijos ir lietuvių kalbos pamoka „Kruvinoji naktis, įsirėžusi atmintin…“, kurią organizavo istorijos mokytoja ekspertė Laima Škėmienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Mackevičienė. Netradicinė pamoka – minėjimas vyko Radviliškio viešojoje bibliotekoje. Jaunajai kartai, augančiai nepriklausomoje valstybėje, nelengva suprasti, kokia yra 1991 metų sausio įvykių esmė ir prasmė, kokia yra žuvusiųjų už mūsų laisvę aukos kaina.

Atviroje pamokoje dalyvavo ir savo prisiminimais dalijosi tų įvykių liudininkas Radviliškio savivaldybės Tarybos narys Vytautas Simelis. Jis paaiškino  mokiniams, kad ginamas buvo ne televizijos bokštas ar parlamentas, buvo ginama Lietuvos nepriklausomybė.

Mokiniai šioje pamokoje buvo aktyvūs, drąsiai reiškė savo nuomonę. Tarpusavyje diskutuodami, pamokos pabaigoje dalyviai pasisakė, kas gi jiems yra LAISVĖ.

Istorijos mokytoja Laima Škėmienė