Lektorės dr. Laros Lempertienės paskaita apie ješivas ir mokymąsi visą gyvenimą

Balandžio mėnesio viduryje 48 Lietuvos mokytojai ir švietimo darbuotojai dalyvavo paskaitoje „Švietimo sistemos principai Lietuvos žydų bendruomenėse iki Antrojo pasaulinio karo“.

Lektorė dr. Lara Lempertienė pakvietė mokytojus susipažinti su religine žydų švietimo sistema, gyvavusia Lietuvos žydų bendruomenėse iki Antrojo pasaulinio karo.  Lektorė yra šios temos specialistė, dirbanti Judaikos tyrimų centro vadove Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Paskaitoje buvo kalbama apie vaikinų mokymąsi ješivose, studijuojamus dalykus ir bendruomenės narių požiūrį į ješivos studentus. Paskaitoje buvo pristatyti ir aptarti posakiai, atspindintys žydų bendruomenės narių požiūrį į švietimą: mokslas formuoja moralę, todėl nemokša negali būti moralus ir pan.

Lektorė Lara Lempertienė papasakojo apie ješivas, buvusias dabartinėje Lietuvoje bei dabartinės Baltarusijos teritorijoje: Telšių, Slonimo, Voložino. Paskaita pasakojusi apie praeitį, glaudžiai siejasi su dabartiniame pasaulyje vyraujančiu požiūriu į švietimą, jog mokytis reikia visą gyvenimą

Lara Lempertienė / J. Stacevičiaus/LRT nuotr.