Lietuvos mokytojai dalyvavo tarptautiniame Gyvųjų maršo renginyje Lenkijoje

Gegužės 2 d. Lietuvos mokytojų grupė iš Tolerancijos ugdymo centrų, lydima švietimo programų koordinatorės Ingridos Vilkienės, dalyvavo tarptautiniame Gyvųjų maršo renginyje.

Gyvųjų maršas – tai renginys, skirtas Holokausto aukoms atminti. Gyvųjų maršas vyksta buvusioje nacių įkurtoje koncentracijos stovykloje Aušvice bei įvairiose Europos šalyse, kur buvo žudomi žydai Antrojo pasaulinio karo metu. Į Gyvųjų maršo renginį Lenkijoje šiais metais vyko Lietuvos mokytojai, dirbantys mokyklose, kur veikia Tolerancijos ugdymo centrai. Dalyvavę mokytojai buvo iš Alytaus, Ariogalos, Dieveniškių, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos rajono, Panevėžio, Varėnos ir Vilniaus.

Šiemet renginys vyko gegužės 2 dieną, žydų bendruomenėse minint Yom Hashoah – Holokausto aukų ir didvyriško pasipriešinimo nacizmui dieną. Lietuvos mokytojai, kartu su kitais, apie 10 tūkstančių žmonių iš įvairių valstybių, kolona ėjo iš Aušvico konclagerio iki Birkenau naikinimo stovyklos.  Savo dalyvavimu pasisakė prieš antisemitizmą, rasizmą, ksenofobiją. Renginio dalyviai, ant medinių lentelių rašė savo mintis apie atmintį, solidarią kovą su antisemitizmu ir apie, kodėl jie šiandien yra šiame renginyje.

Lietuvos mokytojus dalyvauti tarptautiniame renginyje pakvietė Tarptautinės komisijos sekretoriatas, bendradarbiaudamas su Europos Gyvųjų maršo tinkline organizacija (EMOTL). Ši organizacija vienija 17 organizacijų 14-oje Europos valstybių.

Apie vykusį renginį plačiai galima skaityti mokytojo Arūno Mikalausko straipsnį internetiniame portale: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-05-08-gyvuju-marsas-sunaikintiems-pasauliams-atminti/175728

Foto nuotraukų autorė – mokytoja Meilė Platūkienė.