Minint tarptautinę Tolerancijos dieną, Kėdainiuose vyko seminaras „Istorinė atmintis ir jos ugdymas“

Lapkričio 16 d. minint tarptautinę Tolerancijos dieną, Kėdainių krašto muziejuje vyko seminaras „Istorinė atmintis ir jos ugdymas“.

Seminarą Kėdainių miesto ir rajono mokyklų bendruomenėms organizavo Kėdainių krašto muziejus. Seminaras  vyko  V. Svirskio salėje, į kurį susirinko mokytojai iš Kėdainių miesto ir rajono mokyklų bei mokinių grupė iš Kėdainių Šviesiosios gimnazijos.

Seminaras prasidėjo VDU Humanitarinių mokslų fakulteto prodekano  dr. Lino Venclausko pranešimu apie diplomatus – žydų gelbėtojus. Istorikas Linas Venclauskas klausytojams pristatė ne tik Japonijos konsulo Chijunės Sugiharos ir  Nyderlandų garbės konsulo Lietuvoje Jano Zwartendijko asmenines istorijas, bet supažindino su 1939 – 1940 metų politine Lietuvos situacija bei to meto realijomis. Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė seminaro dalyviams pristatė situacijas apie nepakantumą, stereotipinį mąstymą, antisemitinius išpuolius bei netoleranciją. Kartu su seminaro dalyviais buvo aptartos parodytos situacijos, video siužetai, analizuojant kaip į panašias situacijas reaguotų žmonės Kėdainiuose ar kitame Lietuvos mieste. Kėdainių Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė, apibendrinant seminarą, kreipėsi į dalyvavusius mokinius kviesdama padiskutuoti – kokie metodai, kokia informacija yra įdomi, patraukli jaunam žmogui, kalbant tolerancijos – netolerancijos temomis. Keletas Kėdainių Šviesiosios gimnazijos mokinių įsitraukė į diskusiją apie pilietinę poziciją, apie svarbą nelikti abejingu ir pasyviu stebėtoju.

Kėdainiuose vykęs seminaras „Istorinė atmintis ir jos ugdymas” – tai Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vykdomo projekto „Kol atmintis gyva“, finansuojamo Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis, dalis.

 

Kėdainių krašto muziejaus nuotraukos