Mokytojų seminaras Sugiharos namuose – muziejuje

Balandžio 5 d. Kaune, Sugiharos namuose – muziejuje vyko seminaras mokytojams „Istorijos temų pateikimas muziejuje“.

Seminaras vyko autentiškoje aplinkoje, name, kuriame 1939–1940 metais gyveno Japonijos diplomatas Čijunė Sugihara. Sugiharos namų-muziejaus direktorius Simonas Davidavičius papasakojo Sugiharos šeimos istoriją, supažindino su muziejuje esančiomis ekspozicijomis bei vaizdingai pristatė Kauno istoriją iki Antrojo pasaulinio karo.

Seminare lankėsi serbų režisierius Simo Brdar, papasakojęs apie Jasenovac koncentracijos stovyklą Jugoslavijoje, kurioje brutaliai buvo žudomi Antrojo pasaulinio karo metu. Jasenovac mirties fabrikas buvo įkurtas 1941 m. rugpjūčio ir veikė iki 1945 m. balandžio 22 d. Tai didžiausia dabartinės Kroatijos valstybės teritorijoje buvusi koncentracijos stovykla ir pagal aukų skaičių yra trečioji Europoje po Aušvico ir Treblinkos. Režisierius parodė trumpametražį filmą „O Dievas tylėjo…“

Ingrida Vilkienė, švietimo programų koordinatorė, pristatė Vašingtono Holokausto muziejaus kompaktinę plokštelę su Holokausto liudininkų pasakojimais, pasidalino idėjomis apie video įrašų panaudojimo galimybes pamokinėje ir popamokinėje veikloje.

Seminarą organizavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas kartu su Sugiharos fondu Diplomatai už gyvybę.