Mokytojų susitikimas su Yad Vashem institucijos naujuoju direktoriumi ir Izraelio ambasadore Lietuvoje

Lapkričio 8 d. įvyko mokytojų, švietimo darbuotojų grupės susitikimas su naujuoju Yad Vashem institucijos direktoriumi Dani Dayan bei Izraelio valstybės ambasadore Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein.

 

Susitikimas tarp mokytojų, dalyvavusių stažuotėje Yad Vashem institucijoje, ir Yad Vashem atstovų bei Izraelio ambasados Lietuvoje darbuotojų vyko Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje. Iš pradžių susirinkusiems tarė žodį Richelle Budd–Caplan – Tarptautinių santykių ir tarptautinių projektų departamento vadovė iš Yad Vashem. Ji kreipėsi į mokytojus, dalyvavusius Yad Vashem – tarptautinės studijų apie Holokaustą mokymuose, kad mokytojai pasidalintų savo mintimis apie stažuotės, mokymų reikšmę ir naudą. Naujasis Yad Vashem institucijos direktorius Dani Dayan pabrėžė, jog švietimas yra svarbus, prioritetinis klausimas Yad Vashem institucijai. Susitikime dalyvavęs Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius paantrino, jog švietimas apie Holokaustą yra svarbi tema ne tik ministerijai, bet visai Lietuvos visuomenei. Tarptautinės komisijos pirmininkas Emanuelis Zingeris išreiškė viltį, jog Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, koreguodama ugdymo programas, atsižvelgs į ekspertų iš Tarptautinės komisijos nuomonę: kokias temas reikia įtraukti, kokius klausimus būtina aptarti ir kokiais klausimais turi būti diskutuojama.

Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas susirinkusiems priminė apie Tarptautinės komisijos ir Yad Vashem institucijos bendradarbiavimą, prasidėjusį prieš dvidešimt metų. Stažuotėse Yad Vashem tarptautinėje mokykloje, nuo 2003 metų, yra sudalyvavę 362 mokytojai ir švietimo darbuotojai. Pasak Ronaldo Račinsko, „svarbu ir tai, jog seminaruose Jeruzalėje yra dalyvausi ir Kauno apskrities politikų grupė bei Lietuvos žurnalistai“.

Susitikime dalyvavusi Izraelio valstybės ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein kalbėjo apie bendradarbiavimo galimybes su švietimo įstaigomis Lietuvoje, galimybėmis organizuoti įvairius projektus. Izraelio ambasada padovanojo visiems mokytojams pirmą kartą lietuvių kalba išleistą Lejos Goldberg kūrinį „Nuomojamas butas“ bei iliustruotą hebrajų – lietuvių, lietuvių – hebrajų k. žodynėlį pradedantiesiems (aut. Ruth Reches).

Susitikime taip pat dalyvavo istorikas Arkadi Zeltser (Tarptautinės komisijos narys, Yad Vashem istorijos institutas); Erez Golan, Izraelio ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas; Iris Rosenberg – Yad Vashem komunikacijos departamento vadovė; Rimantas Jokimaitis, specialistas iš Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Ieva Šadževičienė, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorė (laikinai einanti pareigas); Ronaldas Račinskas – Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius; Ingrida Vilkienė – Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė ir 22 mokytojai iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų.

Susitikimas su Lietuvos švietimo įstaigų darbuotojais buvo organizuotas Yad Vashem institucijos iniciatyva bendradarbiaujant su Izraelio ambasada Lietuvoje ir Tarptautinės komisijos Sekretoriatu.

 

Nuotraukos iš Izraelis Lietuvoje Facebook paskyros: https://www.facebook.com/IsraelinLithuania/posts/pfbid02JygFKeVRS1rfCXPARYFKBEf8er7ZMyS74pAnmaJci5NNb5pLbpwryMU58JXVe2aHl