Naujo Tolerancijos ugdymo centro pažintis su Vilniaus XX a. istorija

Lapkričio 22 – 23 d. Akmenės r. Papilės Simono Daukanto gimnazijos atstovai lankėsi Vilniuje.

Pirmoji viešnagės Vilniuje diena buvo skirta sovietinės okupacijos temai: mokiniai lankėsi Genocido aukų muziejuje, susipažino su Sovietų vykdytų represijų tema bei sovietinio režimo nusikaltimais žmogiškumui. Antrąją viešnagės dieną Papilės gimnazistai aplankė Panerių memorialą, Holokausto ekspoziciją Pamėnkalnio gatvėje, susipažino su Vilniaus geto istorija vaikštant senamiesčio gatvėmis bei išgirdo išgelbėto berniuko, vėliau tapusio žymiu dailininku – Samuelio Bako istoriją. Mokiniai apsilankė Samuelio Bako muziejuje bei susipažino su jo darbais.

Papilės gimnazistų viešnagė Vilniuje baigėsi pažintimi su tradiciniais žydų patiekalais. Mokiniai dalyvavo „Beigelių krautuvėlės“ edukacinėje programoje, kurios metu gamino ir ragavo chalą, beigelius bei kitus patiekalus.

Dviejų dienų pažintį su XX amžiaus istorija organizavo Papilės Simono Daukanto gimnazijos mokytoja Kristina Puzarienė. Neseniai mokytoja dalyvavo tarptautiniame seminare, kurį organizavo TOLI Institutas Niujorke kartu su Tarptautine komisija ir Lietuvos žydų bendruomene. Mokytojos iniciatyva šį mėnesį buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Tarptautinės komisijos Sekretoriato ir Papilės Simono Daukanto gimnazijos – įkurtas naujas Tolerancijos ugdymo centras.