Nepriklausomybės atkūrimo metinių proga šalis pražys Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvų žiedais

Minint 32-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines ir solidarizuojantis su Ukrainos tauta, kuri šiuo metu kruviname kare kovoja už savo laisvę, šimtai Lietuvos švietimo įstaigų dalyvauja nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis Tautos Žiedas“.

 

Pilietinė iniciatyva „Gyvasis Tautos Žiedas“ vyksta nuo 2014 metų.  Kasmetinės akcijos metu mokyklų ir darželių bendruomenių nariai žaismingai ir patraukliai pamini vieną svarbiausių valstybės istorinių datų. Šiais metais, švietimo bendruomenių nariai, šventės išvakarėse kūrybiškai naudodami Lietuvos ir Ukrainos vėliavų spalvas, suformuos gėlių žiedų kompozicijas iš skirtingų spalvų darbužiais apsirengusių dalyvių.

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – patraukliomis ir motyvuojančiomis formomis skatinti jaunimo pilietinį aktyvumą, domėjimąsi savo šalies istorija, stiprinti pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe. Tradicinę akciją šiemet papildo solidarumo demonstravimas su Ukrainos tauta, šiuo metu kruviname kare kovojančią už savo laisvę.

Pasak Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdančiojo direktoriaus Ronaldo Račinsko, „Gyvojo Tautos Žiedo“ kūrimas – tai galimybė ne tik kartu pasidžiaugti valstybės švente, bet ir supažindinti jaunimą su šalies istorija. „Norime priminti jaunajai kartai, kaip ir kokiomis sąlygomis buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė  bei ugdyti supratimą, kad laisvė nėra duotybė – už ją reikia kovoti ir aukotis, ja reikia rūpintis, ją puoselėti ir dėl jos dirbti kiekvieną dieną“ – pabrėžė R. Račinskas.

Apie savo dalyvavimą šioje iniciatyvoje jau atsiliepė daugiau nei 300 Lietuvos švietimo įstaigų. Jų sąrašą galite rasti Tarptautinės komisijos tinklalapyje: https://www.komisija.lt/renginiai/pilietine-iniciatyva-gyvasis-tautos-ziedas-5/.

Nacionalinę pilietiškumo akciją nuo 2014 metų inicijuoja Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kartu su šios idėjos autoriais – Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšeliu – darželiu.