Organizacijos „Centropa“ tarptautinis seminaras Krokuvoje

Vasario 26 – 27 dienomis Krokuvoje vyko organizacijos „Centropa“ tarptautinis seminaras švietimo darbuotojams.

 

Organizacijos „Centropa“  kartu su  Žydų paveldo  fondu ( Foundation for Jewish Heritage ), Galicijos žydų muziejaus, Europos žydų kapinių iniciatyvine grupe (ESJF European Jewish Cemeteries Initiative) buvo organizuotas dviejų dienų tarptautinis seminaras, kuriame dalyvavo atstovai iš įvairių Europos valstybių. Renginyje „Žydų paveldo integravimas į švietimo sistemą“ dalyvavo švietimo institucijų atstovai, nevyriausybinių organizacijų darbuotojai, specialistai, dirbantys su mokytojais. Iš Lietuvos, šiame renginyje dalyvavo Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centro specialistė Arūnė Vaičiūnaitė – Levuškinienė.

Renginio metu vykusiose diskusijose pasikeista patirtimi ir kylančiais iššūkiais dirbant paveldo integravimo į švietimo sistemą klausimais. Pristatytos galimybės – kaip galima integruoti žydų paveldo teikiamą informaciją į švietimo programas visoje Europoje. Tarptautinio seminaro dalyviai aplankė istorines ir gausias paveldo vietas Krokuvoje, susipažino su galimybėmis, kaip kultūrinio paveldo objektai naudojami ugdymo procese.

Pasak dalyvės iš Lietuvos, Arūnės Vaičiūnaitės – Levuškinienės, „toks seminaras suteikia ne tik teorinių žinių, plečia akiratį ir supratimą, bet puiki galimybė sutikti švietimiečius iš kitų valstybių ir pasidalinti gerąja patirtimi“.