Paminėtos Šakių žydų bendruomenės 80 – osios sunaikinimo metinės

Rugsėjo 13 dieną Šakių miesto gyventojai ir svečiai susirinko paminėti vietos žydų bendruomenės sunaikinimo 80 – ąsias metines.

Paminėjimo renginys prasidėjo Šakių miesto skvere, iš čia buvo einama į žydų žudynių vietą Batiškės miške (apie 2 kilometrai), kur įvyko aukų pagerbimo ceremonija. Atminties kelio eisenoje dalyvavo ir nužudytųjų atminimą pagerbė Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė, Lietuvos Respublikos Seimo narė I. Haase, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovo pavaduotoja – švietimo programų koordinatorė I. Vilkienė, Šakių rajono meras E. Pilypaitis ir kiti svečiai bei dalyviai.

Minėjimo renginį organizavo Šakių „Žiburio“ gimnazija kartu su Šakių rajono savivaldybe ir Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Lietuvoje yra daugiau nei 200 masinių Holokausto aukų žudynių vietų. Tarptautinės komisijos tyrimų duomenimis dabartinėje Lietuvos teritorijoje iš maždaug 220 tūkst. iki karo gyvenusių žydų per Holokaustą buvo sunaikinta apie 200 tūkst. Šis minėjimas Šakiuose – vienas iš Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su jos iniciatyva įsteigtais Tolerancijos ugdymo centrais bei kitais partneriais inicijuoto nacionalinio projekto „Atminties kelias 1941 – 2021“ renginių. Renginiai vyksta nuo birželio iki gruodžio mėnesio.

Daugiau apie minėjimo renginį galite skaityti Šakių „Žiburio“ gimnazijos ir portalo „Mano Šakiai“ straipsniuose.

Renginio akimirkos: