Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos dešimtokų išvyka į Lenkiją, Varšuvą

2022 m. gruodžio 4–5 dienomis 2b, 2c ir 2d klasių mokiniai iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos vyko į Lenkiją, Varšuvą.

 

Gruodžio penktąją mokiniai nuvyko į POLIN – Lenkijos žydų istorijos muziejų. Turėjo galimybę apsilankyti nuolatinėje parodoje, kur naujausių technologijų dėka, galima buvo keliauti laiku ir pamatyti, kaip atrodė beveik 1000 metų trukusi Lenkijos žydų istorija – nuo tada, kai žydai atvyko į dabartinę Lenkijos teritoriją, iki dabartinių laikų. Šis muziejus padėjo dešimtokams labiau įsigilinti ir suprasti žydų istoriją, kuri siejasi su istorijos pamokų temomis apie Antrąjį pasaulinį karą.

Išvykos metu buvo aplankyti ir kiti kultūriniai objektai: Mikalojaus Koperniko muziejus – mokslo centras, kuriame mokiniai galėjo praplėsti žinias fizikos srityje, pažindami įvairius mokslo procesus bei eksperimentuodami. Kitas objektas – Lenkijos nacionalinis operos teatras Varšuvoje, kuris yra didžiausias operos teatras Lenkijoje. Jame mokiniai stebėjo operą „La Boheme“ – vieną iš populiariausių operų pasaulyje apie istoriją vykstančią Paryžiuje apie 1830 m., kurioje parodomas neturtingos siuvėjos ir jos draugų menininkų bohemiškas gyvenimo būdas (prancūziškai žinomas kaip „la bohème“).

 

Urtė Mažylytė 2c klasė