Paskaitoje – moterų likimai Holokausto metu

Gegužės 27 d. lektorė Noa Sigal iš Izraelio pristatė parodą „Šviesos spinduliai. Moterys Holokausto metu“.

Parodą mokytojams, muziejininkams nuotoliniu būdu pristatė Noa Sigal  (Izraelis). Yad Vashem institucijos paruošta paroda pristato skirtingas moterų istorijas Holokausto metu. Parodą sudaro tekstai, foto nuotraukos bei kita informacinė medžiaga. Paroda Yad Vashem institucijos tinklalapyje yra keliomis kalbomis ir paruošta taip, kad mokytojas galėtų ją atsispausdinti ir naudoti pamokose.

Lektorė Noa Sigal supažindino su parodos koncepcija bei aptarė keleto moterų istorijas. Paroda skirta ne tik daugiau sužinoti apie Holokausto laikotarpį, bet ir ugdyti empatiją, suvokimą – ką žmonės išgyveno totalitarizmo laikotarpiu bei į istoriją pažvelgti per konkrečių žmonių gyvenimo  istorijas. Dalyviai iš Lietuvos įvertino, jog paroda labai tinkama naudoti ne tik istorijos pamkose, bet ir įvairių mokomųjų dalykų metu. Paskaitos metu mokytojai aptarė idėją, jog parodos tekstus vertėtų išversti į  lietuvių kalbą.

Parodos pristatyme dalyvavo 25 mokytojai ir švietimo darbuotojai.  Renginį organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas bendradarbiaujantis su Yad Vashem – tarptautine studijų apie Holokaustą mokykla.

Nuotrauka iš Yad Vashem puslapio