„Passport.Litvakai“ leidinys buvo pristatytas Lietuvos švietimo bendruomenei

Gegužės 11 d. Lietuvos mokytojams, muziejų darbuotojams vyko leidinio – knygos „Passport.Litvakai“ pristatymas.

Knygą, kuri dar vadinama ir žurnalu, pristatė leidėjas Kęstutis Pikūnas. Leidėjas renginio dalyviams paaiškino apie knygos idėją ir tikslą – kaip per skirtingų žmonių istorijas reprezentuoti Lietuvą pasauliui. Kęstutis Pikūnas papasakojo, jog dar tuomet, kai buvo paauglys, norėjo Lietuvą pasauliui pristatyti kalbant, pavyzdžiui apie krepšinį. O su metais atsirado idėja, jog geriausiai mūsų šalį gali reprezentuoti žmonės: jų idėjos, išsakytos mintys, pasiekimai ar tiesiog įkvepiančios istorijos. Knygos leidėjas papasakojo apie savo pažintį su literatūrologe Irena Veisaite, kurios dėka ir prasidėjo jo pažintis su Lietuvos žydų istorija.

Pristatydamas knygą, Kęstutis Pikūnas pasakojo apie pašnekesius su litvakais, gyvenančiais kitose pasaulio valstybėse ir apie tai, kokias temas atskleidžia leidinyje pristatomi interviu. Knygos leidėjas patikino, jog pažintis su litvakais, bendravimas su pašnekovais rengiant knygą, jį padarė geresniu žmogumi.

Knygos „Passport. Litvakai“ pristatymą švietimo bendruomenei organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas. Šiuo renginiu buvo siekiama paskatinti mokytojus susipažinti su knygoje pateiktais straipsniais Lietuvos žydų istorijos temomis, unikaliais interviu bei istorikų, filosofų, publicistų įžvalgomis apie antisemitizmą, 1941 m. žydų ir lietuvių tremtis, Holokaustą ir siekį pažinti tą Lietuvos žydų istorijos dalį, kuri buvo sunaikinta prasidėjus nacių okupacijai.