Pažintis su Holokausto ir žydų kultūros temomis Vilniuje regionų mokiniams

2021 m. rugsėjo – gruodžio mėnesiais Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus vykdė edukacinį projektą –  nemokamai atvykti į Vilnių Lietuvos regionų mokiniams ir sudalyvauti muziejaus edukacijose ir ekskursijose.

Moksleiviai ir jų apsilankymus organizuojantys mokytojai turėjo galimybę pasirinkti ekskursiją ar edukaciją Samuelio Bako muziejuje ar Holokausto ekspozicijoje bei turą Panerių memoriale.

Iš viso muziejuje apsilankė 22 organizuotos grupės iš skirtingų Lietuvos kampelių: Neringos, Pagėgių, Kalvarijos, Viduklės, Voveriškių, Ariogalos, Kelmės, Utenos, Jonavos, Klaipėdos, Kretingos ir kt. Samuelio Bako muziejuje įvyko 19 užsiėmimų, Holokausto ekspozicijoje 9 edukacijos, šiuose padaliniuose ir Panerių memoriale pravesta 16 ekskursijų. Muziejaus ekspozicijas pamatė ir edukacijose dalyvavo 572 moksleiviai, besimokantys 7-12 klasėse, ir 42 mokytojai.

Projektą organizavo Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus kartu su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje ir Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

Plačiau apie įgyvendintą projektą:

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus internetiniame psl.:

https://www.jmuseum.lt/lt/naujienos/i/1818/demesys-regiono-moksleiviams–edukacija-holokausto-ir-zydu-kulturos-temomis/

Informaciniame portale „Delfi“:

https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/tarptautine-holokausto-auku-atminimo-diena-kvies-nemokamai-apsilankyti-holokausto-ekspozicijoje-ir-samuelio-bako-muziejuje.d?id=89303807

  Kalvarijos gimnazijos mokiniai edukacijoje