Pažintis su Kalvarijos gimnazijos TUC veiklomis

Rugsėjo 25 d. Kalvarijos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centre lankėsi svečiai, kuriems pristatytas įgyvendinamas projektas  „Dingusi bendruomenė”.

Kalvarijos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras 2020 metais įgyvendina projektą „Dingusi bendruomenė”. Mokiniai su mokytojais renka informaciją apie Kalvarijos žydų bendruomenę: kokie žmonės ją sudarė, kuo vertėsi, kokiose veiklose dalyvavo, kokie bendruomenės narių likimai ( ištremti į Sibirą 1941 m. birželį, sušaudyti 1941 m. vasarą).

Kalvarijos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Arūnė Vaičiūnaitė-Levuškinienė  pasikvietė į projekto pristatymą Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorę Ingridą Vilkienę ir Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas ir Vykdomoji direktorė Ieva Černevičiūtė. Svečiai ne tik išgirdo mokinių mintis apie projekto prasmę patiems mokiniams, bet susipažino su žydų paveldu Kalvarijoje: sinagogų kompleksu, senosiomis žydų kapinėmis, Kalvarijos bibliotekos darbuotojų komanda, kuri aktyviai puoselėja istorinę atmintį bei  Kalvarijos krašto muziejumi su muziejininku Alvydu Totoriu priešakyje. Svečiai iš Vilniaus ir Kauno apsilankė pas Kalvarijos merą Vincą Plikaitį, kuris supažindino su veiklomis siekiant įamžinti Kalvarijos žydų atminimą. Kartu tą dieną dar vyko renginiai, skirti paminėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Vienas renginių vyko buvusios sinagogos pastate, kuriame meninė literatūrinė kompozicija pasakojo apie dingusią Kalvarijos žydų bendruomenę.

Kalvarijos gimnazijos TUC projektas „Dingusi bendruomenė“ įgyvendinamas dalinai finansuojant TOLI Institutui (JAV).