Pilietinė iniciatyva „Pergalės šviesa“ pakvietė Lietuvos gyventojus prisiminti ir didžiuotis 1991 metų sausį iškovota istorine pergale

Minint prieš trisdešimt trejus metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, 2024 metų sausio 12 d. 8.00 valandą ryto visoje Lietuvoje, languose, dešimčiai minučių buvo uždegtos vienybės, atminties ir  pergalės žvakutės.

Daugiau nei 1500 mokyklų, darželių, valstybės institucijų, ambasadų, karinių dalinių, policijos nuovadų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje bei užsienyje atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą prisiminti 1991 metų sausį iškovotą istorinę pergalę prieš agresorių ir prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“.

„1991 m. sausio 13 d. – viena svarbiausių dienų naujausioje Lietuvos istorijoje – buvo esminis lūžio taškas Nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, galima sakyti, kad sprendėsi Europos ateitis. Mūsų kova žavėjosi ir mus palaikė demokratines vertybes išpažįstanti tarptautinė bendruomenė ir kitos iš totalitarinio režimo gniaužtų trokštančios išsivaduoti tautos. Mes privalome prisiminti šią dieną kaip mūsų istorinę pergalę ir ja didžiuotis. Tai mūsų XX amžiaus Žalgirio mūšis“, – sako Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos direktorius Ronaldas Račinskas.

Organizatoriai tikisi, kad dalyvavę šioje iniciatyvoje, kartu uždegę žvakutes, dalyviai pajuto dalelę vienybės jausmo, kuris apjungė tautą 1991-aisiais.

Šią pilietiškumo iniciatyvą (anksčiau žinoma pavadinimu „Atmintis gyva, nes liudija“) Tarptautinė komisija organizuoja kasmet nuo 2008 metų. Ji yra „Mokymo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos“ sudėtinė dalis.

Kviečiame susipažinti su akimirkomis iš iniciatyvos:

Daugiau iniciatyvos nuotraukų – galerijoje.