Prieš naujus mokslo metus – mokytojų stažuotė Izraelyje, Yad Vashem – Tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje

Rugpjūčio 17–28 d. Jeruzalėje, Yad Vashem institucijoje – Tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje stažavosi 25 Lietuvos mokytojai ir švietimo darbuotojai. Daugiau nei dešimt dienų tarptautinio seminaro dalyviai klausėsi paskaitų apie žydų bendruomenių gyvenimą iki karo ir masinį žydų naikinimą Lietuvoje ir Europoje. Lietuvos mokytojams užsiėmimai vyko Yad Vashem muziejuose, archyve, refleksijų ir diskusijų centre.

Mokytojų grupė susipažino su Yad Vashem institucijos parengtais leidiniais ir metodine medžiaga, galimybėmis pasinaudoti virtualiais mokymo kursais. Seminaro dalyviai susitiko su Holokaustą Lietuvoje išgyvenusiu Yitzhaku Aradu, kuris pasakojo ne tik savo išgyvenimo istoriją, bet ir apie atvykimą į istorinę tėvynę, kovas dėl Izraelio nepriklausomybės bei ilgametį vadovaujantį darbą Yad Vashem institucijoje.

Seminaro Yad Vashem metu lietuvių grupę aplankė Lietuvos Respublikos ambasados Izraelyje ministras patarėjas Ramūnas Davidonis. Mokytojai sužinojo apie Lietuvos ambasados Izraelyje darbą, bendravimą ir bendradarbiavimą su gausia litvakų bendruomene, istorijos vertinimą bei abiejų šalių ekonominį ir politinį bendradarbiavimą.

Iš stažuotės mokytojai parsivežė ne tik žinių, rekomendacijų ir patarimų darbui su mokiniais Holokausto tema, bet ir platesnį supratimą apie Izraelio valstybę, jos gyventojus, kultūrą bei puoselėjamą istorinę atmintį.

Lietuvos mokytojų stažuotės Izraelyje vyksta nuo 2003 metų, remiantis bendradarbiavimo sutartimi tarp Yad Vashem ir Tarptautinės komisijos.