Prisilietėme prie istorinės atminties…

2022 metais Kauno Veršvų gimnazijoje buvo įgyvendinti 2 projektai, gavę finansavimą iš Olga Lengyel (TOLI) Instituto.

 

Pojektų „Holokausto tema mokinių kūryboje“ ir „Istorinės atminties žemėlapis“ dalyviai (mokytojai ir mokiniai), birželio 6 dieną rinkosi į gimnazijos konferencijų salę pristatyti savo projektinių veiklų rezultatus.

TOLI – Olga Lengyel institutas (JAV) organizuoja tarptautinius mokymus mokytojams Holokausto ir Žmogaus teisių temomis. Mokytojai, išklausę teorinius mokymus ir dalyvavę praktiniuose užsiėmimuose, gali teikti paraiškas tarptautinių projektų įgyvendinimui ir gauti jiems finansavimą. Šiais metais buvo finansuoti du projektai, kuriuos koordinavo mokytojos Vaida, Ieva ir Diana.

Projektų vykdymo laikotarpiu buvo organizuotos edukacinės pamokos Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje ir jo padalinyje „Žaliajame namelyje“, teminės ekskursijos po Kauno m. Senamiesčio bei Vilijampolės rajonus, kuriuose daugiausia atminties vietų, susijusių su žydų bendruomenės istorija. Nuotoliu organizuotos Haiku stiliaus rašymo ir minčių perteikimo drobėje kūrybinės dirbtuvės.

Projektų rezultatai – „Interaktyvus istorinės atminties žemėlapis“ ir piešinių su Haiku stiliaus eilėraščiais paroda. Projektai buvo vykdomi lietuvių ir anglų kalbomis.

Šiuose projektuose socialinis partneris – Tarptautinė istorinio teisingumo komisija.

Dėkojame projektų edukacinėse veiklose ir kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusioms ir veiklas organizavusioms mokytojoms Giedrei, Nelei, Ritai Marijai, Žanetai, Ritai bei 6b, 6c, 7v, 8v, Ii, IIi klasių mokiniams.

 

Kauno Veršvų gimnazijos istorijos mokytoja ir Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė

Diana Murauskienė

 

Nuotraukų autorė Eilinga Stočkelytė