Projektas „Šolom, Akmene!”

Akmenės rajono Ventos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centras įsijungė į projektą “Šolom, Akmene!“, kuris vyko 2020 m. liepos 20–24 dienomis.

Projektą organizavo Mažoji bendrija (MB) „Pelėdiškių ąžuolas” bei Diana ir Marijus Lopaičiai. Akmenės rajono Ventos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė – istorijos mokytoja Aida Jokubauskaitė-Sinkevičienė įsijungė kartu su mokiniais į ekspedicinę veiklą. Projekto organizatoriai ir mokiniai lankė išlikusias žydų kapines  Klykoliuose, Vegeriuose, Viekšniuose, Tryškiuose. Ekspedicijų metu tvarkė  kapinių aplinką, fotografavo išlikusius paminklus su įrašais. Nuotraukos bei įrašai buvo  sukelti į  https://billiongraves.com/ internetinį puslapį, kur yra kaupiama informacija apie viso pasaulio kapines.

Liepos 24 d. Akmenėje vyko konferencija, kurioje mokiniai su mokytojais turėjo galimybę labiau pažinti žydų kultūrą, išlikusį paveldą bei pasidalinti įspūdžiais iš projekto. Pasak Ventos gimnazijos Tolerancijos ugdymo koordinatorės Aidos Jokubauskaitės-Sinkevičienės, „sužinojome apie Šabo tradicijas ir skanavome žydų tautos patiekalus. Dalyvavimas projekte mokiniams ir mokytojams suteikė galimybę pažinti savo kraštą bei prisidėti  prie  svarbiausios misijos – skleisti žinią apie žydų tautos tradicijas, kultūrą, palikimą  ir kurti naujas pilietiškumo ugdymo  formas Lietuvoje“.

Projekte dalyvavo ir Akmenės rajono Akmenės gimnazijos komanda vadovaujama istorijos mokytojos Indrės Šiurkienės bei Telšių „Ateities“ progimnazijos komanda su geografijos mokytoja Vaida Raibužienė.

Informaciją parengė Akmenės rajono Ventos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro
koordinatorė-istorijos mokytoja Aida Jokubauskaitė-Sinkevičienė