Projekto „Žydų tautos ir kultūros pėdsakai Palangoje ir Lietuvoje“ startas Palangos Vlado Jurgučio progimnazijoje

Mūsų mokykloje balandžio mėnesį prasidėjo projektas „Žydų tautos ir kultūros pėdsakai Palangoje ir Lietuvoje“, kuris organizuojamas finansuojant TOLI – Olgos Lengyel institutui (JAV).

Projekto tikslas- supažindinti mokinius su žydų tautos palikimu, istorija ir kultūra Palangos mieste ir Lietuvoje. Kadangi mokomės karantino sąlygomis, tai prisitaikėme prie esamų sąlygų. Vietoj ekskursijų su klase, mokiniai individualiai susipažino su objektais, susijusiais su Palangos žydų istorija. Šią veiklą integravome į įvairius dalykus: istorijos, dailės, kūno kultūros ir geografijos pamokas. Naudodami programėles, kurios skaičiuoja žmogaus nueitus žingsnius, mokiniai lankė istorinius objektus, juos fotografavo, rinko istorinius faktus, juos sistemino ir paruošė meniškai apipavidalintą darbą.

Iš viso 5-8 klasių mokiniai projektui pateikė net per 60 įvairiausių darbų. Pačius išradingiausius, gražiausius mokinių darbus istorijos mokytoja metodininkė Daiva Latožienė ir dailės mokytoja metodininkė Ramunė Grikštaitė atrinko ir sudėjo į mokinių darbų parodą, kuri yra mokyklos svetainėje. Nuoroda į mokinių darbų parodą: https://online.fliphtml5.com/bbtuv/vrrg/?1620671847524#p=7

Šeštos klasės mokinės Paulina Paulauskaitė ir Veronika Ulevičiūtė, padedamos Palangos viešosios bibliotekos vyriausiajai kraštotyros bibliotekininkei Bronislavai Spevakovienei ir Veronikos mamai Irinai Ulevičei, surinktą medžiagą sudėjo į savo kurtą knygą „Palangos žydai. Išnykusi miesto bendruomenės dalis.“ Šis mergaičių darbas bus saugojamas mokyklos muziejuje.

Pasibaigus pirmajam projekto etapui, labai norėjosi  sužinoti – kokia mokinių nuomonė apie šią veiklą. Todėl per elektroninį dienyną buvo parengta ir įvykdyta mokinių apklausa. Džiugu, kad daugelis mokinių, dalyvavusių apklausoje pripažįsta, kad tokia veikla yra reikalinga, nes taip jie sužino daug ko naujo, pagilina turimas žinias. Be to,mokiniams patiko tai, kad ši veikla buvo integruota į kelis mokomuosius dalykus ir dėl to buvo įvairesnė.

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos TUC veiklos koordinatorė Daiva Latožienė