Radviliškio TUC viešnagė Vilniuje – pažintis su Onos Šimaitės istorija

Balandžio pradžioje, Radviliškio Vaižganto progimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokiniai lankėsi Vilniuje, siekdami kuo daugiau sužinoti apie Pasaulio Tautų Teisuolę – Oną Šimaitę.

 

Tolerancijos ugdymo centro mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Aušros Krasuckienės, lankėsi Vilniaus senamiestyje, keliaudami gatvėmis, kuriose prieš 80 metų naciai įkūrė getą žydų tautybės žmonėms. Per pažintį su Vilniaus geto istorija mokiniams buvo pristatyta bibliotekininkės Onos Šimaitės asmenybė, jos gyvenimo faktai, žmonių ir knygų gelbėjimo istorijos.

Su Radviliškio progimnazijos mokiniais susitikusi švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė atkreipė dėmesį į tam tikrus ženklus, esančius Vilniaus senamiestyje, kurie byloja apie Vilniuje gyvenusią žydų bendruomenę ir primena apie vykusį Holokaustą Lietuvoje.

Pasak Tolerancijos ugdymo centro koordinatorės ir istorijos mokytojos Aušros Krasuckienės, apsilankymas tam tikrose istorinėse vietose ne tik suteikia naujų žinių, bet padeda geriau įsivaizduoti bei suprasti tai, apie ką skaitėme kartu su mokiniais.

 

Radviliškio Vaižganto progimnazijos mokiniai lankėsi Vilniuje todėl, jog šiais metais dalyvauja projekte „Ona Šimaitė. Kas išgelbėja vieną žmogų, tas gelbėja pasaulį“. Projektas įgyvendinamas gavus dalinį finansavimą iš Olgos Lengyel Instituto (TOLI) Niujorke. Projektą įgyvendinant numatytos įvairios veiklos (pamokos, dokumentų, šaltinių analizė, diskusijos, ekskursijos ir baigiamojo mokinių darbo pristatymas). Dalis suplanuotų veiklų jau įvyko, dalis veiklų dar laukia ateityje – rugsėjo ir spalio mėnesiais.