Renginiai Jonavos Senamiesčio gimnazijoje, minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną

2023 m. sausio 27 d. Jonavos Senamiesčio gimnazijoje buvo paminėta Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.

 

Gimnazijoje vyko pilietiškumo ugdymo pamokos tema „Mes prisimename“. Su mokiniais buvo kalbama apie Antrojo pasaulinio karo įvykius, Holokaustą Europoje ir Lietuvoje. Pamokose stebėjome laidą, kurioje Naujienų agentūros ELTA vyriausiasis redaktorius Vytautas Bruveris kalbino 2022 metų lapkritį Lietuvoje viešėjusį Yad Vashem – Holokausto atminties centro Izraelyje vadovą Dani Dayan‘ą. Po laidos kilo diskusija apie tai, kad būtina išsaugoti istorinę atmintį, puoselėti žydų kultūros paveldą Lietuvoje.  „Mes privalome prisiminti, nepamiršti, nebūti abejingi, nes  abejingumas – meilės priešybė. Ne neapykanta, bet abejingumas…“ – Dani Dayan‘as.

Gimnazijos bibliotekoje buvo pristatyta knygų paroda „Sausio 27–oji – Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.“

Tą pačią dieną, gimnazijos aktų salėje vyko renginys „Holokaustas – nusikaltimas žmoniškumui.“ Renginio metu tylos minute pagerbtas ir mūsų miesto Garbės piliečio rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus atminimas. I c klasės mokinės Vytė, Deimantė ir Emilija pristatė projektinį darbą „Fotografas Tuvijus Joffė. Jo gyvenimas iki Holokausto ir po jo.“

Renginyje gimnazistai prisiminė apsilankymą Aušvico memorialiniame muziejuje, rudens atostogų metu vykę į edukacinę kelionę po Lenkiją. Klausytojus ypač paveikė įtaigus antrokių Igridos, Rugilės, Viltės ir ketvirtokių Kamilės, Emos, Sigitos pasakojimas apie Aušvice kalėjusių žmonių gyvenimą, buities sąlygas ir sunkiai suvokiamus nacių vykdytus nusikaltimus. Jautrus pasakojimas priminė. kad išsaugotume žmogiškumą, nebūtume abejingi ir žinotume, kad Holokaustas – nusikaltimas žmoniškumui, todėl apie tai kalbėti būtina. Tai daugiau niekada neturi pasikartoti.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/senamiesciog/posts/pfbid0XzaprdvUkPGehyVQxgPdnHa11e3zYxGwXhZpickZU9ig7q5C9qiFqfNKvfYGBfKil.

 

Istorijos mokytoja ir Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė

Laima Statkevičienė