Pilietinė iniciatyva „Raktai iš paliktų namų“, skirta Gedulo ir vilties dienos paminėjimui

Renginio data:2018.06.14
Vieta:Visa Lietuva
Organizatorius:Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti

Kviečiame mokyklų bendruomenes organizuoti paminėjimus savo mokyklose.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minime 77-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių. Šiemet, minint Gedulo ir vilties dieną, inicijuojama pilietinė iniciatyva „RAKTAI iš paliktų namų…“.

Renginio vieta ir laikas:
Mokyklų bendruomenės pačios pasirenka paminėjimui skirtą dieną birželio mėnesio pradžioje. Vietą minėjimui mokyklos pasirenka savo nuožiūra: mokyklos teritorija ar miesto/miestelio vieta, susijusi su sovietinio režimo aukų įamžinimu. Siūlome į organizuojamus renginius pakviesti Jūsų vietovėse gyvenančius buvusius politinius kalinius ir tremtinius, paprašyti, kad jie papasakotų, pasidalintų savo išgyvenimais, prisiminimais.

Tarptautinės komisijos sekretoriatas kasmet, nuo 2004 metų, inicijuoja pilietines iniciatyvas, skirtas Gedulo ir vilties dienai paminėti. Šių iniciatyvų tikslas paskatinti moksleivius būti aktyviais minėjimų dalyviais, dalyvauti gyvoje istorijos pamokoje – gyvai, renginio metu, pabendrauti su buvusiais tremtiniais ir politiniais kaliniais. Siekiame, jog būtų puoselėjama istorinė atmintis ir renginių metu vyktų kartų dialogas.

Gražias, informatyvias nuotraukas (1–2) iš vykusių renginių, kurias galėtume patalpinti į naujienlaiškį ir interneto svetainę, prašome siųsti el. paštu istorinekomisija@gmail.com

Informacija prieš renginį

Kvietimas minėti Gedulo ir Vilties dieną_2018
Informacija po renginio