Tarptautinė tolerancijos diena – lapkričio 16 – oji

Renginio data:2016.11.16
Vieta:Lietuva
Organizatorius:Tarptautinė komisija

Tarptautinės komisijos sekretoriatas kviečia paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną – lapkričio 16 -ją. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Paukštis. Bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenės, Tolerancijos ugdymo centrai ir visi palaikantys šią iniciatyvą kviečiami organizuoti menines veiklas, aptarti tolerancijos / netolerancijos temas.

Pilietinės iniciatyvos tikslai:

  • išsiaiškinti bei prisiminti žodžio Tolerancija reikšmę;
  • aptarti su mokiniais temą, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, kokius netolerancijos ar tolerancijos pavyzdžius mokiniai prisimena;
  • rasti ir aptarti XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei.  Paanalizuoti, kokias žiaurias pasekmes gali sukelti netolerancija, priešiškumas kitam, kitokiam;
  • aptarti XX a. Lietuvos istorijos faktus (nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius)  rasti tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius mūsų Lietuvos istorijoje ar jos vertinime.

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų,  inicijuoja šios dienos minėjimą. Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos  įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.  

Informacija prieš renginį

Kvietimas minėti Tolerancijos dieną 2016
Informacija po renginio