Renginyje Vilniuje prisiminti 1948 m. gegužės 22 d. Lietuvos gyventojų trėmimai

Gegužės 22 d. vyko tradicinis renginys Aukų gatvėje, kuriame buvo prisiminta 1948 m. okupacinės sovietų valdžios organizuota trėmimų operacija „Vesna“ („Pavasaris“).

Susirinkę politiniai kaliniai ir tremtiniai dalinosi prisiminimais, išgyvenimais. Apie vykdytą sovietų okupacinę politiką kalbėjo istorikai, politikai. 1948 m. sovietinės valdžios organizuota operacija „Vesna“ buvo viena didžiausių Lietuvos gyventojų trėmimų – jos  metu buvo ištremta daugiau nei 40.000 Lietuvos gyventojų. Paminėjimo renginyje, kuris buvo tarsi gyva istorijos pamoka, dalyvavo Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos ir Viršuliškių mokyklos Tolerancijos ugdymo centrų mokiniai su mokytojais.

Renginį organizavo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių Vilniaus bendruomenės. Renginio partneriai: Lietuvos Respublikos Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro okupacijos ir laisvės kovų  muziejus ir Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas.

Nuotraukų autorius – Vytautas Stundžia.